Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google’dan Kansere Karşı Akıllı Hap

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Google’dan Kansere Karşı Akıllı Hap
Google’dan Kansere Karşı Akıllı Hap

Ürettiği teknolojik ürünler ve servisler ile oldukça geniş bir kitleye hitap eden Google, bir arama motoru olmaktan çok daha fazlasını sunuyor. Yalnızca internet tabanlı değil farklı alanlarda da projeleri bulunan şirket kanser hastalığına karşı yeni bir ürün üzerinde çalışıyor.

google kanser hapı

Bu yazımızda Google kanser hapı, kansere karşı akıllı hap, Google projeleri gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İnternet üzerinde sayısız projesi ile tanınan Google, kanserli hücreleri tespit edecek yeni bir hap üzerinde çalışıyor. Nanoteknoloji içeren ve yutulduktan sonra giyilebilir bir cihaz ile senkronize olarak çalışan bu hap, vücutta olan kanserli hücrelerin tespitini sağlıyor.

Uzmanlar tarafında yapılan açıklamada akıllı hap içerisinde bulunan demir – oksit nanopartiküllerin manyetik olarak kanserli hücrelere yapıştığı söylendi. Manyetik alan yaratan bir cihaz yardımı ile etkili olan hap, işaretlenmiş olan kanserli hücreleri kendine doğru çekiyor. Kanserli hücrelerin tek bir nokta üzerinde toplanması ile sayılmasının daha kolay olacağını söyleyen uzmanlar hastalığın çok daha erken teşhis edilebileceğini söylüyor.

Henüz geliştirilme aşamasında olan akıllı hapın, piyasa sürülmesinin en az beş yıl alması beklenirken gelecekte tıbbi pek çok müdahalenin nanoteknoloji yardımı ile yapılabileceğini belirtiyor. Dr. Andrew Conrad tarafından yapılan açıklamada ise Google’ın veri toplama amacı taşımadığı sadece tıbbi kurumlara ürün lisansı satışıyla ilgilendiğini söyledi. Yakın gelecekte bu ve benzeri pek çok nanoteknoloji ürününün insan hayatına girmesi bekleniyor.

Google’dan Kansere Karşı Akıllı Hap - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fotoğraf Çekerken Zoom Yapmak iyi Midir ? Mehmet Akif Ersoy’dan Nükteler Yeşil Teknolojide Akıllı Üretim Dönemi Kayıtlı Yıldız Şifreleri Programsız Görmek SSD Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları – Yararları Nelerdir? Özel Ariston Servis Beşiktaş’ta Hizmetinizde

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır