Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Play’de yeni dönem. Ödemeler artık Türk Lirası ile yapılabilecek!

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Google Play’de yeni dönem. Ödemeler artık Türk Lirası ile yapılabilecek!
Google Play’de yeni dönem. Ödemeler artık Türk Lirası ile yapılabilecek!

Ülkemizde akıllı telefon kullanım oranları her geçen gün artıyor. Özellikle Android işletim sistemine sahip modellerde uygulama, oyun, multimedya ve diğer içerikler ile önemli bir yere sahip olan Google Play ülkemizde de artık Türk Lirası üzerinden ödeme almaya başlıyor.

google_play_store

Bu yazımızda google play store, google play store türk lirası gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Popülerliği her geçen gün daha da artan Google Play Store’da Türk kullanıcılar için en önemli eksiklik ödemelerin Türk Lirası üzerinden yapılamıyor oluşuydu.  Fakat son yapılan değişiklikle birlikte Türk Llirasıda dahil olmak üzere 25 farklı para birimi ödeme yöntemleri arasında yer alacak.

Birçok oyun, uygulama, multimedya ve diğer içerikleri kullanmak isteyen Türk kullanıcıları ödemeleri dolar kuru üzerinden yapmak zorunda kalıyordu. Son yapılan güncellemeyle birlikte Türkiye’de dahil olmak üzere, Avustralya, Bolivya, Bulgaristan, Şili, Kolombiya, Mısır, Endonezya, Litvanya, Lübnan, Letonya, Malezya, Fas, Pakistan, Peru, Filipinler, Romanya, Suudi Arabistan, Güney Amerika, Tayland, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Venezuela Vietnam, Kosta Rika gibi ülkeler artık kendilerine ait para birimi ile Google Play Store üzerinde işlem yapabilecek.

Yalnızca uygulamalar değil aynı zamanda uygulama içi satın almalarda Türk Lirası üzerinden yapılabilecek. Birçok uygulamada ise dikkatle incelendiğinde fiyat aralıklarının 2 TL ile 400 TL arasında değiştiği ve günlük kur değişimine göre fiyatlarında değişebileceği görülüyor.

Google Play’de yeni dönem. Ödemeler artık Türk Lirası ile yapılabilecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Akılcılığın Yapıcılıkla ve Gerçeklikle İlgisi Serveti Fünun Şiirinin Özellikleri Tarayıcınız İçin En İyi Eklentiler Türk Uçağını Düşüren Füze SA-6 En ucuz cep telefonu hangisi? Nokia Ve Yine Bir İlk

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır