Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Haritalar Üzerinde Ay ve Marsı Gezmek İster Misiniz?

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » Google Haritalar Üzerinde Ay ve Marsı Gezmek İster Misiniz?
Google Haritalar Üzerinde Ay ve Marsı Gezmek İster Misiniz?

Google tarafından ücretsiz olarak hizmete sunulan ve çevrimiçi haritalama da lider konumunda bulunan Google Maps, yalnızca Dünya üzerinde değil Ay ve Mars üzerinde de gezinti yapmanızı sağlıyor. Her ne kadar Dünya kadar renkli olmasa da uydumuz ve komşu gezegen hakkında bilgi sahibi olmak için Google Maps’den faydalanabilirsiniz.

google maps, mars ve ay

Bu yazımızda Google Maps nedir, Google haritalar nasıl kullanılır, Google haritalar üzerinde ay ve mars hakkında bilgiler bulbailirsiniz.

Google tarafından kullanıcılara sunulan haritalar hizmeti, çevrimiçi haritalama özelliği sunan önemli bir uygulamadır. Çeşitli işletim sistemleriyle de uyumlu çalışabilen Maps, binaların üç boyutlu görsellerini kullanıcılara sunmaktadır.

Google Maps üzerinde yalnızca Dünya gezisi değil aynı zamanda Ay ve Marsı’da ziyaret edebilirsiniz. Komşu gezegen olan Mars ve Ay, Dünya kadar renkli bir görünüme sahip olmasa da oldukça ilginç görüntüleri bizlere sunuyor.

Google Maps Üzerinde Ay ve Marsı Ziyaret Etme

Öncelikle Google Maps uygulamasına girdikten sonra sol alt köşeden Earth’ü seçin. Daha sonra Dünya’dan olabildiğince uzaklaşın ve yine sol alt menü de Mars ve Ay’ın çıkmasını bekleyin. Burada Ay ya da Mars’a tıklayarak her iki yapı üzerinde isimlendirilen alanlara göz atabilir, mini bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik hem Ay hem de Mars’ın mavi gezegenimizden çok daha ilginç yanları olduğunu bu gezide görebilirsiniz.

Google Haritalar Üzerinde Ay ve Marsı Gezmek İster Misiniz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Patent ve Buluş Nedir ? Google Stadia Nedir? Ne Zaman Geliyor? Gözünüzün Önündeki Kıymetli Hazineyi Keşfedin PewDiePie Geçen yıl 7 Milyon Dolar Kazandı Bilgisayarınızın kamerasını neden kapatmalısınız? Yasak Sitelere en hızlı ve Yasal Giriş ( Türkçe Kullanım )

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır