Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google’ın yeni ürünlerinden olan akıllı gözlüğü Google Glass, piyasaya sürüldükten sonra pek çok olumlu ve olumsuz yorum aldı. Olumlu yorumlar içerisinde gözlüğün dünyaya farklılık kazandıracağı söylenirken bazı kişilere göre yaşamın daha keyifsiz hale geleceği vurgulanıyor.

google glass ne işe yarar

Bu yazımızda Google Glass nedir, Google Glass ne işe yarar, Google Glass nasıl kullanılır gibi sık sorulan sorular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve sınırlı sayıda kişiye ulaştırılan Google Glass, olumlu olduğu kadar olumsuz tepkiler de aldı. Kullanıcıların bir kısmı Google Glass’ın pek çok konuda önemli yararlar sağlayacağını söylerken bir kısmı ise akıllı gözlüğü teşhircilik ile suçladı. Aşağıda Google Glass hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Glass’ın en önemli özelliği gözlüğün köşesinde yer alan kamera ve kameranın anlık görüntü yakalamasıdır. Sesli komutlar ile çalışan gözlük herhangi fiziki bir harekete ihtiyaç duymadan aldığı komutlar ile kayıt yapabilmekte.

Gözlüğün bir diğer özelliği ise navigasyon hizmeti sunması. Kaybolmanız ya da aradığınız yeri daha hızlı bulmak istediğiniz de Google Glass size gideceğiniz yerin haritasını çıkarıyor. Ayrıca gözlük nesnelerin ne olduğunu tanımlama da ve özellikleri hakkında bilgi verme konusunda da oldukça başarılı sonuçlar sunuyor.

Son dönemde Google Glass’a ilişkin yapılan yorumlarda cerrahi operasyonlarda, ekstrem sporlar da ve güvenlik amacıyla da kullanılabileceği düşünülmekte.

Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft Windows 7’ye Olan Desteğini Sonlandırıyor Küçük Kingston USB Flash bellekler Fakir Marka Süpürgeleriniz Sarıyer’de Bize Emanet! Toplamda 40.000 Adet Font, Icon ve Buton Alexa da Yükselme Yolları , Düşürmenin Yöntemleri Online Alışverişte Merak Edilen Konular

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır