Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Chrome’da Flash’ın çökme sorunu nasıl giderilir?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Google Chrome’da Flash’ın çökme sorunu nasıl giderilir?
Google Chrome’da Flash’ın çökme sorunu nasıl giderilir?

Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok kullanılan tarayıcıları arasında üst sıralarda yer alan Chrome, diğer tarayıcıların aksine bünyesinde dahili olarak Flash yazılımıyla birlikte kullanılıyor. Çok fazla RAM harcaması yapan Facebook oyunları ve Flash tabanlı siteler zaman zaman Chrome’da yüklü bulunan Flash’ın çökmesine ve tarayıcının kullanılamaz hale gelmesine yol açabiliyor. Bu gibi durumlarda Chrome’u kapatıp açmak geçici bir çözüm sağlıyor olsa da tüm sekmeleri kapatmak can sıkıcı olabiliyor.

İşin kötü yanı, Google yakında Chrome için Flash desteğine de son vermeye hazırlanıyor. Bu, önümüzdeki sene Şubat ayından itibaren Flash altyapısı yerine tamamen HTML5’ten yapılan oyunlarla daha sık karşılaşacağız demek. Ancak o zamana kadar Google Chrome’da Flash çökmesi sorununu çözmek için aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Chrome’un güncel olduğundan emin olun

Flash yazılımı Chrome’da dahili olarak bulunduğu için Chrome’u güncelledikçe Flash yazılımı da otomatik olarak en son güvenli sürüme yükseltilir. Dolayısıyla Flash’ın çökme sorunu baş gösterdiğinde Chrome’u güncellemek kalıcı bir çözüm yolu sunabilir. Bunu yapmak için Ayarlar > Hakkında bölümüne girmeniz yeterli. Daha sonra Chrome otomatik olarak güncellemeleri kontrol edecek ve yeni bir sürüm çıktıysa otomatik olarak sürüm yükseltecektir. En güncel sürümler her zaman için daha stabil çalışacağından bu yolla Flash’ın artık çökmemesini sağlayabilmeniz mümkündür.

Eğer bu yöntem kalıcı çare sağlamazsa Google Chrome’u bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Google Chrome’da Flash’ın çökme sorunu nasıl giderilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yazı Tipi Font Siteleri Parmak Usb .Gerçekten de ilginç Facebook Hesabını Silmek [ Geri Dönüşü Olmayan Bir yol ] Yılbaşı Hediyeleri Nasıl Seçilmelidir? 3-2-1 Futbol Başlasın ! Firefox Mobile

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır