Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Allo nedir, nasıl kullanılır?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Google Allo nedir, nasıl kullanılır?
Google Allo nedir, nasıl kullanılır?

WhatsApp ve Facebook Messenger’in pazar payını büyük oranda bölüştüğü mesajlaşma uygulamaları arasına Google da girdi. Dahili akıllı asistan özelliğine sahip olan Allo isimli bir uygulama geliştiren Google, iOS ve Android kullanıcılarının mesajlaşma alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor.

Neden Allo?

  • Snapchat’te olduğu gibi fotoğraflarınıza çeşitli şekiller ve yazılar ekleyebiliyorsunuz.
  • Birbirinden farklı yapışkanlar ve gelişmiş emoji seçenekleri uygulamada mevcut.
  • “Bağırma” ve “fısıldama” özellikleri yer alıyor. Bağırdığınız zaman yazılar büyük puntoda, fısıldadığınızda ise küçücük gönderiliyor.
  • Arkadaşınızla yazışırken @google ibaresini kullanarak Google’ın akıllı asistanını devreye alabilirsiniz. Böylece Allo üzerinden size en yakın restoranları ve mağazaları öğrenebilmeniz mümkün.
  • WhatsApp ve diğer birçok uygulamada bulunmayan “gizli mesajlaşma” özelliği de cabası. Bu özellik açık olduğunda yazdığınız tüm mesajlar belli bir süre sonra geri dönüşü olmayacak şekilde siliniyor.
  • Akıllı yanıt fonksiyonuyla da sık kullandığınız cümle ve kelimeleri tek tuşla karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Allo nasıl kurulur?

Allo halihazırda iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara kurulabiliyor. Ne yazık ki Windows Phone mağazasında Allo uygulaması mevcut değil. Yine Google tarafından geliştirilen Hangouts’un aksine Allo’yu bilgisayar veya tabletlerinizde kullanamıyorsunuz. Tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi cep telefonunuza gelen doğrulama mesajını girdikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android için buradan, iOS içinse bu adresten uygulamayı indirdikten sonra gerekli izinleri verin ve SMS doğrulamasını yaparak Allo’ya ilk adımınızı atın.

Google Allo nedir, nasıl kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Foursquare’da Swarm Dönemi Kaliteli Hizmet Sunan Ümraniye Siemens Servisi Geçmişteki Televizyon Programlarını İzlemek Mac’de Windows Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır? Epic pen Boyama ve Çizim Programı Kapadokya’nın Oluşumu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır