Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gmail’de Spam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır

Ana Sayfa » İnternet » Gmail’de Spam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır
Gmail’de Spam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır

Bugün bir mail sahibi olan herkesin ortak sorunu izinsiz gönderilen spam mesajlardır. Bu spam mesajlar kimi zaman reklam içerikli basit sunumları içerse de çoğunlukla ahlak dışı rahatsız edici içerikleri barındırmaktadır.

Bu yazımızda gmail’de spam engelleme, spam mailleri engellemek, spam mailler nasıl engellenir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

spam mail filtreleme

Hali hazırda Gmail, spam mailleri engelleme konusunda üst düzey bir hizmet sunmaktadır. Spam olduğu tespit edilen mailler doğrudan spam klasörüne gönderilirken zaman içerisinde artan sayıları nedeniyle sinir bozucu bir hale geliyor.

Diğer mail servislerinde istenmeyen servislerden gelen mailleri doğrudan engellemeye yönelik hizmetler yer alıyor. Gmail üzerinde doğrudan böyle bir engelleme seçeneği olmasa da basit birkaç uygulama ile spam maillerden kurtulmak mümkündür. Aşağıda sizler için hazırladığımız bu yöntem hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Gmail’de Spam Mailleri Engelleme

İlk olarak Gmail hesabınıza giriş yapın ve sol alt bölmede bulunan Spam klasörüne tıklayın. ( Gelen kutusunda görmek istemediğiniz mailleri buraya taşıyabilirsiniz) Daha sonra gelen maillerde yer alan istenmeyen mesajlara bir tik atın ve sol üstte yer alan diğer sekmesine tıklayın. Sonraki işlemde açılır menüde yer alan benzer e-postaları filtrele seçeneğine tıklayın ve istemediğiniz maillere bu işlemi uygulayın.

Filtre sisteminin en önemli avantajı kolaylıkla aşılabilen diğer güvenlik önlemlerinden daha üst niteliklere sahip olmasıdır. Örneğin spam01 – spam02 tarzında mail adresleriyle oluşturulan gönderileri filtreleme sistemi ile kolaylık tek seferde önleyebilirsiniz.

Gmail’de Spam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Word de Korumalı Bir Belgenin Parolasını Unuttuysanız… Bilgisayarı Hızlandırma Yolları – Stabil İşletim Sistemi Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler Angry Birds icon ve Yazı Fontu Kolay Taşınabilir Çok Amaçlı Balta Tasarımı Teknolojik Gelişim Hızı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır