Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gerçekten çok kullanışlı olabilecek ilginç icatlar

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Gerçekten çok kullanışlı olabilecek ilginç icatlar
Gerçekten çok kullanışlı olabilecek ilginç icatlar

İcatların her zaman bir ihtiyaçtan kaynaklandığı söylenir. Genel kabul gören bu kanı acaba ne kadar doğru? Aşağıda listelenen icatların büyük çoğunluğu günlük hayatta pek ihtiyaç duymadığımız, ancak “olsa da fena olmaz” diyebileceğimiz icatlar. İşin en güzel yanı, listelenen çoğu icada baktığınızda “Neden daha önce aklıma gelmedi?” diye hayıflanmanız işten bile değil.

İşte o icatlardan bir kaçı:

Yanko Design isimli tasarım stüdyosu tarafından geliştirilen bu oturma bankları, yağmur yağdığı zaman bankın üzerine oturamama sorununu ortadan kaldırıyor. Yandaki çarkı çevirdiğiniz zaman rulo şeklinde çalışan oturacağın kuru tarafı yukarıya dönüyor.

Trafik lambalarını hiç böyle düşünmüş müydünüz? Saniye sayacı yerine kum saati görüntüsündeki bu lambalar sarı ve kırmızı renklerini de gösterebiliyor. Daha estetik durduğu noktasında hemfikirizdir herhalde.

Böyle bir hediye paketi sizce de çok hoş değil mi? Bulmaca şeklinde tasarlanan bu folyo ile sevdiklerinize özel mesajlar gösterebilirsiniz.

Yağmurlu havada yürürken keyifle kahvenizi yudumlamak gibisi yoktur. Ancak bir elinizle şemsiyeyi, diğer elinizle de sıcak kahve bardağını tutarken çantanızı taşımak gerçekten bir sorun haline gelebilir. Bardak tutacaklı şemsiye ile bu sorun artık tarihe karışıyor.

Sonuna yaklaştığınız, bitmek üzere olan diş macunlarının kenarında köşesinde her zaman için bir miktar daha macun bulunur. İşte bu kalan kısmı çıkarmak için diş macunu sıkacağından faydalanabilirsiniz.

Sıcak bir duşun ardından iz bırakmadan banyodaki aynanın buharını silecekle ortadan kaldırabilmeniz mümkündür.

Gerçekten çok kullanışlı olabilecek ilginç icatlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

General Mobile Discovery 2 ve Özellikleri Windows’da Sık Kullanılan Komut İstemleri Sigara dumanında bulunan gazlar ve İnsan sağlığına etkileri Firefox Sözlük Eklentisi iPhone Rehberi Android’e nasıl taşınır? Android Üzerindeki En İyi 3 Anti-Virüs Uygulaması

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır