Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gerçekleştirilmeyen Teknolojik Gelişmeler

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Gerçekleştirilmeyen Teknolojik Gelişmeler
Gerçekleştirilmeyen Teknolojik Gelişmeler

Bilege-Takılabilen-Telefon

Geçmişte , teknolojik gelişmeler için yapılan tahminlere bakarsak pek başarılı olduğumuz söylenemez. Teknoloji dünyasının geçmiş yıllardaki büyük iddiaları tam tersine döndü diyebilir miyiz acaba ?

” Bilege takılabilen küçük telefonlar ” denmişti.

Cep telefonlarının ilerleyen zamanlarda daha taşınabilir ve daha küçük bir yapıya sahip olacağını belirten teknoloji uzmanları nerelerde …  Günümüz teknolojisini yakından takip etmeyen birinin bile kolaylıkla anlayabileceği birşey var Cep telefonlarımız cebimize sığmayacak kadar büyüdü.Apple’ın iphone 5’i Samsung’un Galaxy Serisi derken birbirleriyle ekran büyüklüğü konusunda yarışır oldular.Bilim kurgu filmlerinde görmüş olduğumuz o bilekten konuşmalı bilekte tanışabilen cep telefonları günümüzde piyasaya sürülemedi bile. Apple i-watch ile girmiş olduğu bu seruveni yarıda kesti.

Apple i watch 2 hakkındaki yazımızı burada paylaşmıştık fakat görüyoruz ki Apple bunu sadece tasarı olarak  sunmuş.Kullanıcılarının tepkisini ölçmeyi amaçlamış.

” Hidrojenli , Suyla çalışabilen , güneş enerjili araçlar ” denmişti.

Teknolojik gelişmelere katkıda bulunan şahısların gelecek hakkında söylediklerinden biri de Benzinli araçların piyasadan kalkacağı , daha çok  çevreye zarar vermeyen organik yakıtların kullanılacağı söylenmişti.

Fakat görüyoruz ki dünya petrol piyasası teknolojik gelişmeleri kendi çıkarları doğrultusunda engelliyor.Yıllardır televizyonda gördüğümüz Elektrikli arabalara kimler sahip olabildi ki ? Güneş enerjili arabalarımız ise  sadece üniversite araba yarışlarında kullanıldı.Sanayideki Ahmet Ustanın yapmış olduğu suyla çalışan arabaya ne oldu nerelerde ?

Teknolojik gelişmeler her ne kadar da önceden tahmin edilebilir nitelikte olsa da bazen bizleri yanıltabiliyor.Yanılmamızdaki nedenler çıkar ilişkilerine dayalı veya müşteri isteklerine bağlı olarak değişiyor.

 

 

Gerçekleştirilmeyen Teknolojik Gelişmeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İnternetin İcadı İnternetten Yemek Tarifi WordPress Site Taşıma Videolu Anlatım Teknoloji ve Tasarım dersinin Yararları Akılcılığın Yapıcılıkla ve Gerçeklikle İlgisi Freefixer ile Gereksiz Yazılımları Temizleme

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır