Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Geleceğin ihtiyacı ” Online Bilgi Güvenliği ”

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Geleceğin ihtiyacı ” Online Bilgi Güvenliği ”
Geleceğin  ihtiyacı ” Online Bilgi Güvenliği ”

Temel ihtiyaçlarımızdan hemen sonra büyük bir öneme sahip olan Güvenlik kavramı günümüzde hayatımızın her alanına girmeyi başardı.Gıda güvenliği , Bilgi güvenliği gibi kavramlar bunlardan sadece birkaç tanesi.Biz teknolojiye bakan yüzüyle personel bilgi güvenliği boyutuyla ilgileneceğiz.

çizilen tablet ekranını onarma

Kişisel bilgi güvenliği denildiğinde aklımıza gelen ilk online alan Sosyal Ağlardır.Facebook , Twitter gibi sosyal platformlarda bizim için küçük görülen fakat art niyetli kişiler tarafından değerlendirilebilecek kişisel bilgilerin gizliliği konusunda henüz bilinçlenmedik.Bu konuda üzerimize düşen Doğum tarihi , Adres , Telefon gibi önemsiz görülen fakat kullanılabilecek bilgileri paylaşmamak veya gizlilik ayarlarını düzenlemektir.

Bunun yanında internet kullanıcıları , tarayıcı geçmişinin kayıt altına alındığını unutmamalılar.Özellikle Android telefon kullanıcıları, Google Hesaplarıyla giriş yaptıkları oturumlarında ” hangi kelime hangi zamanda aranarak hangi sitelere ulaşıldı?”  detaylı olarak kayıt alındığının farkında olmalılar.Hatta Navigasyon kullanıcılarının izlediği yollar ve aranan adresler uzun süre takip edilecek şekilde kaydedilmektedir.

Gelecekte ise bu kayıtların kontrol altında tutulması adına , kişisel bilgi güvenliği uzmanları ve uygulamaları ücret karşılığında hizmete girecek.

Geleceğin ihtiyacı ” Online Bilgi Güvenliği ” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hangi DNS Kullanılmalı,Tercih Edilmeli FiFa 09 Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır? Hata ”Default Boot Device Missing or boot failed” Çözümü Artık Telefonlarda İkiyüzlü Apple Watch Ekran Görüntüsü Alma

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır