Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme
Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme

Son yıllarda teknoloji alanında yaşanan büyük değişim ve yenilikler pek çok ürünü vazgeçilemez hale getirdi. Kullanıcılar yaşanan bu büyük değişimi takip etmede zorlanırken gelecek adına daha iyimser bakılmaya başlandı.

google gözlük

Bu yazımızda geleceğe yön vereceğine inanılan beş büyük ürün hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Son yıllarda daha fazla kullanmaya başladığımız akıllı telefonlar, bulut sistem, tabletler gibi pek çok ürün her gün kendini daha fazla yenilerken, özgün fikirler ile yeni ve ilgi çekici ürünler de ortaya çıkmaya başladı. Aşağıda bu ürünler hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz.

Son bir kaç yılın en popüler ürünü olan Google Glass listemizde ilk sırada yer alıyor. Aktarılmış gerçeklik kavramını bir adım ileriye taşıyan ve büyük bir beğeni toplayan Google Glass, kullanıcılara her an interaktif ortamda bulunmayı vaad ediyor. Bugün mobil cihazlar ya da bilgisayarların yaptığı pek çok işlem Google Glass tarafından anlık olarak gerçekleştirilebilmekte.

İkinci sırada ise üç boyutlu baskı teknolojisinin bir ürünü olan Form 1 yer almakta. Form 1 bugün özellikle büyük işletmeler tarafından kullanılıyor olsa da henüz bireysel kullanıcılara sunulmuş değil. Form 1 ile üç boyutlu çıktılar çok daha kolay bir şekilde alınacak ve hayatımızın her alanında kullanılacak.

Üçüncü sırada ise özellikle oyun severlerin merakla beklediği Oculus Rift yer alıyor. Bu ürün bugüne kadar oyunlar da hayal ettiğimiz gerçeklik hissini pek çok açıdan kullanıcılara tattıracak.

Listemizin dördüncü sırasında ise henüz istenilen seviyeye ulaşamamış dokunmatik ekranlar yer almakta. Ev kullanıcıları için tv ve diğer araçlarda dokunmatik sistemlerin kullanıma sunulması büyük bir kolaylık sağlamış olsa da özellikle uzun süreli kullanımlar da çeşitli sorunlar yaratmaktaydı. Geliştirilen Leap Motion teknolojisi ile dokunmatik özellik artık ekrana dokunmadan kullanılabilecek.

Listemizin son sırasın da ise Eye Tribe teknolojisi yer alıyor. Bu teknolojiyi içeren ürünler ile özellikle göz takibi kullanılarak pek çok araç yönetilebilecek. Ayrıca oyunlar da yine bu teknolojinin kullanılması özellikle simülatör içeren oyunların daha kolay kontrol edilmesini sağlayacak.

 

Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

3d oyunlar Internette Doşalırken Mouse Orta Tuşu ile Yapılabilecekler WordPress Sürümünü Saklamak veya Farklı göstermek Eski Internet Explorer Sürümlerine Veda Zamanı Sahte Windows 9 Modları Yayınlandı Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır