Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Free Download Manager Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » İnternet » Free Download Manager Nedir, Nasıl Kullanılır?
Free Download Manager Nedir, Nasıl Kullanılır?

Günümüzde beğendiğimiz bir video yada müzik dosyasını indirmek için pek çoğumuz İnternet Download Manager’i kullanmaktayız. Fakat hem lisans sorunu yaşanması hem de bazı problemlerin ortaya çıkması kullanıcıları IDM’nin alternatiflerini aramaya itiyor.

Bu yazımızda free download manager nedir, fdm nasıl kullanılır, fdm özellikleri gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

ücretsiz indirme programları

IDM, benzeri programlar içerisinde en popüleri olsa da FDM son dönemde büyük bir çıkışa geçerek pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmeye başladı. Özellikle ücretsiz oluşu, açık kaynak kodlu dağıtılması, programın geliştirilmesi ve kullanıcılara sunulmasında önemli bir özellik olarak görülüyor.

Özellikler açısından FDM’nin, Internet Download Manager’dan aşağı kalır bir yanı yok. Hemen, hemen pek çok konuda aynı özelliklere sahip olan FDM, artı olarak topluluk desteği ile sürekli güncellenmekte ve geri bildirimler ile beslenmektedir. Çalışma şekli bakımından indirilmek istenen dosya linkini otomatik olarak algılayan FDM, internet üzerinde hemen her platformda sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Free Download Manager Diğer Özellikleri

FDM ile başta torrent dosyaları olmak üzere FTP, http ve https bağlantı dosyaları kolaylıkla indirilebilmekte. Programın dosyaları parçalar halinde çekmesi, daha hızlı indirme konusunda önemli bir avantaj sağlıyor.

Hali hazırda Firefox ve IE kullanıcıları için FDM kararlı sürümü ile yayında. Fakat Chrome kullanıcıları için zaman, zaman video yakalama konusunda sorunlar yaşanıyor. Geliştirici ekipler, bu sorunun kısa sürede çözüleceğini belirtiyor.

FDM, henüz IDM kadar popüler olmasa da pek çok açıdan aynı özellikleri barındırıyor. Üstelik tamamen ücretsiz sunulması da cabası.

Free Download Manager Nedir, Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Plastik Enjeksiyon Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android) Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları Teknolojinin Yeni Suç Türleri Üzerindeki Etkisi 8-14 Mart Bilim Ve Teknoloji Haftası Missing link found Google Logosu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır