Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Foursquare’da Swarm Dönemi

Ana Sayfa » İnternet » Foursquare’da Swarm Dönemi
Foursquare’da Swarm Dönemi

Popüler yer bildirim uygulaması Foursquare, önemli bir değişikliğe imza attı. Uygulamanın temelini oluşturan ve kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni ile kullanılan check-in özelliği yeni güncelleme ile yerini Swarm’a bırakacak.

Bu yazımızda foursquare nasıl kullanılır, foursquare nedir, foursquare swarm nedir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

yeni foursquare

Yer bildirim uygulaması olarak tanımladığımız Foursquare, kullanıcılarına hem check-in hem de deneyimlerini paylaşma fırsatı sunuyordu. Foursquare’da duyurulan son güncelleme ile check-in özelliğinin yerini Swarm’a bırakacağı belirtildi. Bu durum kullanıcılarda şüphe uyandırsa da Swarm, yer bildirim özelliğinden çok daha geniş bir içerik sunacak.

Swarm ile kullanıcılar, yer bildirim özelliği dışında büyük bir sosyal ağa dahil olacak. Ayrıca sıkça sorulan rozet ve başarılarda Swarm’a aktarılabilecek.

Peki, Swarm’da neler olacak ve olmayacak?

Swarm üzerinde kullanıcılar, mekanlarda artık check list oluşturamayacak ve tanıtım yapamayacak. Fakat bu özelliklerden çok daha etkin bir özellik dahil edilecek.

Bilindiği gibi internete bağlı olmadığınız durumlarda Foursquare üzerinde bir paylaşımda bulunmak ya da takip sağlamak mümkün olmuyordu. Yeni dahil edilen özellik ile uygulama üzerinde pasif lokasyon sinyalleri kullanılarak civarda bulunan arkadaşlarınızın konumunu ya da son bulundukları mesafeye olan uzaklığınızı görebileceksiniz. Bu, zorunlu bir uygulama olmayıp dileyen kullanıcılar gizliliği sağlamak adına konumlarını gizleyebiliyor.

Swarm’a eklenen son özelliğimiz ise soru-cevap ya da etkinlik tarzında oluşturulan bildirimler oldu. Bu bildirimler ile oluşturacağınız planlara diğer kişileri dahil edebilir ya da dahil olmalarını sağlayabilirsiniz.

Henüz check-in özelliği uygulama üzerinden kaldırılmış olmasa da yaz aylarında uygulamanın son ve güncel halini alması bekleniyor. GPS zorunluluğu dışında uygulamanın şuan da bir eksisi bulunmamakta.

Foursquare’da Swarm Dönemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Saat i-watch özellikleri ve Çıkış Tarihi Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor Ziya Gökalp Hayatı ve Eserleri Sunum Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor Internette Doşalırken Mouse Orta Tuşu ile Yapılabilecekler Nikola Tesla kimdir, icatları nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır