Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Fotoğraf Çekerken Zoom Yapmak iyi Midir ?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Fotoğraf Çekerken Zoom Yapmak iyi Midir ?
Fotoğraf Çekerken Zoom Yapmak iyi Midir ?

Fotoğrafcılar her zaman zoom yapmaktan kaçınmayı önermiştir. Merceğin gerçek hareketini kullanan optik zoom dan farklı olarak dijital zoomda, sadece fotoğrafların pikselleri değiştirilerek daha büyük gösterilmektedir. Mercekte toplanan bilgi (veri) miktarı aynı olduğu için piksellerin büyütülmesi fotoğraf kalitesinde büyük bir düşüşe neden olur. Ve Sonuç genellikle kabul edilemeyecek kadar kötüdür.

Ama Bazı dijital fotoğraf makinelerinde gelişmiş- akıllı dijital zoom bulunduğu söylenir fakat bu da fotoğrafın piksellerini biraz daha iyi büyütebildiğinden başka bir şey değildir. Bu tür fotoğrafları optik zoom ile çekilenler ile karşılaştırmak mümkün değildir. Dijital zoom kullanmak yerine yazılım kullanarak fotoğrafı büyütürseniz daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Yazılım Kullanmak Fotografın Kalitesini ve orjinalliğini bozmaz.

Fotoğraf Çekerken Zoom Yapmak iyi Midir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Lenovo EM Nedir, Lenovo Energy Management Nasıl Kullanılır? Dünyanın En Büyük Led Ekranı Alexander Graham Bell Hayatı ve Çalışmaları ÖSS ve YDS Sonuçları Açıklandı SSL Secure Socket Layer Nedir ? Mersin Mezitlide Kiralık Evler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır