Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ford Yeni Nesil Direksiyon Sistemi

Ana Sayfa » Arabalar » Ford Yeni Nesil Direksiyon Sistemi
Ford Yeni Nesil Direksiyon Sistemi

Hidrolik direksiyon kendinize yorucu bir vücut antremanı yaptırmadan araca dönüş imkanı sağlasa da, çoğu aracın direksiyon oranı, yani, ön tekerlekleri belirli bir miktar açmak için gerekli olan direksiyon tur sayısı sabittir. Ford gelecek yıldan itibaren belirli modellerde kullanılacak olan yeni Adaptif Direksiyon sistemini sahip olmak isteyenler için fısıldadı.

Adından da anlaşılacağı gibi, adaptif direksiyon sistemi, değişen koşullara uyum sağlamak için bir aracın direksiyon oranını ayarlamak anlamına geliyor.Bu durumda, aracın hızı ve direksiyonun az bir hareketi ile ön tekerleklerin dönüşü mümkün.Düşük hızlarda, bu yeni sistemi kullananların ön tekerlekleri direksiyonun dönme miktarından daha büyük bir mesafe dönecek. Ford, bu örneğin, dar bir park alanı içine manevra yaparken aracı daha çevik ve daha kolay hareket edebilen bir araç haline getirdiğini belirtti.

Karayolunda normal hızlarda seyahat ederken, farklı bir yöne gitmek için geleneksel direksiyon sistemlerinde sürücü  keskin bir dönüş için için daha fazla direksiyonu çevirir. Aksine direksiyon oranının kademeli hızlı olduğu direksiyonda hız arttıkça geleneksel direksiyona oranla daha az  çevirmek gerekecek.

ford-direksiyon

Otomotiv direksiyon ve güvenlik sistemleri tedarikçisi Takata işbirliği ile Ford tarafından geliştirilen sistem, direksiyon simidi içine yerleştirilen bir elektrikli motor ve dişli sistemi ihtiva eden bir çalıştırıcı kullanır. Bir aracın geleneksel direksiyon sistemine Ford araba, araçlar ve kamyona monte edilebilir.

Benzer sistemler diğer otomobil bazı lüks modellerde zaten mevcut olmasına rağmen, Ford 2015 yılında bazı araçlarda kullanılabilir hale geleceklerini belirtti.Ortalama gelir düzeyine sahip tüketici için teknolojiyi getirmek Ford’u mutlu ediyor.

Tanıtım videosu :

Ford Yeni Nesil Direksiyon Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İnternetin İcadı İnternetten Yemek Tarifi WordPress Site Taşıma Videolu Anlatım Teknoloji ve Tasarım dersinin Yararları Akılcılığın Yapıcılıkla ve Gerçeklikle İlgisi Freefixer ile Gereksiz Yazılımları Temizleme

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır