Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Firefox Yüksek RAM Kullanımı Çözümü

Ana Sayfa » İnternet » Firefox Yüksek RAM Kullanımı Çözümü
Firefox Yüksek RAM Kullanımı Çözümü

Dünyanın en popüler internet tarayıcıları arasında yer alan ve Google Chrome’un hemen ardından ikinci olarak gelen Mozilla Firefox tarayıcısındaki yüksek RAM kullanımı sorununun nasıl çözüleceğini bu yazımızda sizlere adım anlatacağız. Oldukça kolay bir yöntem ile Firefox tarayıcınızın yüksek RAM kullanımını azaltabilirsiniz. Birkaç adımda tamamlayacağınız bu işlemler ile RAM’inizin dolmasına ve bununla birlikte bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olan yüksek RAM kullanımını çözmüş olacaksınız. Üstelik bu işlemleri uygularken herhangi bir üçüncü parti yazılım kullanmayacağız, bizzat Firefox’un kendi RAM optimize etmek özelliğinden faydalanacağız.

ram tercihi

Mozilla Firefox Yüksek RAM Kullanımı Sorunu Nasıl Çözülür?

  1. İlk olarak Mozilla Firefox tarayıcınızı başlatın.
  2. Tarayıcınızda yeni bir sekme açın.
  3. Açtığınız yeni sekmenin adres satırına about:memory ifadesini yazın ve Enter tuşuna basarak verdiğimiz adrese gidin.
  4. Açılan sayfadan Minimize memory usage butonuna tıklayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra Firefox tarayıcınız RAM’iniz üzerinde birikmiş olan gereksiz önbellek ve fazla çöp dosyaları silecek ve RAM kullanımını düşürecek. Bu sayede bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olan gereksiz dosyaların RAM’iniz üzerinde durmayacak ve bilgisayarınıza yük bindirmeyecek.

Mozilla Firefox tarayıcınızı kullandığınız sırada bilgisayarınızda yavaşlama, kasılma ve donma gibi sorunlarla karşılaştığınız zaman bu adımları mutlaka uygulayın, bilgisayarınızın rahatladığını ve çok daha kararlı bir performans verdiğini hissedeceksiniz.

Ekstra Performans Nasıl Sağlanır?

Microsoft’un sorunlarla boğuşan işletim sistemi Windows’ta işlemci ve bellek performansını arttıracak küçük bir yöntemi sizinle paylaşacağız. Bu yöntemi uygulayarak çalışmanız sırasında bir anda düşen sistem performansınızı yükseltebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Windows, Linux ve Mac işletim sisteminin aksine zaman geçtikte yavaşlayan bir işletim sistemi. Düzenli aralıklarla bilgisayarınıza format atmadığınız zaman sisteminizden düzgün performans alamıyorsanız. Fakat sistem performansınızı düşüren etkenleri ortadan kaldırdığınız zaman daha rahat bir çalışma ortamı elde ediyorsunuz. Bu yazımızda size sistem performansını nasıl arttıracağınızdan bahsedeceğiz.

Windows İşlemci Performansı Nasıl Arttırılır?

  1. Windows + R kısayolunu tuşlayarak Çalıştırı başlatın.
  2. Çalıştır penceresine aşağıdaki komutu yazın.
  3. Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessİdleTasks
  4. Enter tuşuna basın ve komutu çalıştırın.

Bu komut sayesinde çalışmanız sırasında bilgisayarı yavaşlatan işlemler sistem boşta olduğu sırada yapılır ve bilgisayarınız yavaşlamaz.

Firefox Yüksek RAM Kullanımı Çözümü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Web Sitesinin Gelir Kaynakları Kahveden Biodizel Bilgisayarım durmadan Restart Atıyor Çözümü ve Başlıca Restart Nedenleri Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Kapatılır? Subdomaın ve www Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır