Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Ana Sayfa » DİĞER » Firefox Nasıl Hızlandırılır?
Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Günümüzün Chrome tarayıcısından sonra en popüler tarayıcısı olan Firefox ile yavaşlık problemi yaşıyor olabilirsiniz. Firefox nasıl hızlandırılır sorusu bu yüzden Firefox kullanıcıları tarafından sıkça sorulmaktadır. Firefox tarayıcısının yavaşlamasında birçok farklı etken bulunuyor olabilir. Bu etkenlerden çoğu kullanıcı hatası olduğu gibi bazen yazılımsal sorunlar da baş gösterebiliyor. Firefox tarafından hatalı olunduğunda hızlı bir şekilde güncelleme getirilerek sorun çözülmektedir. O yüzden siz sadece kullanıcı hatalarına odaklanabilir ve Firefox nasıl hızlandırılır sorusuna yanıt arayabilirsiniz.

Firefox Açılış Süresini Kısaltmak

Firefox diğer tarayıcılara nazaran daha yavaş açılıyor olabilir. Bunu hızlandırmanın basit bir yöntemi bulunmaktadır. Seçenekler kısmından giriş sayfası bölümüne gidin. “Yeni pencere ve sekmeler” kısmından “Boş Sayfa” seçeneğini işaretleyerek işlemi tamamlayın. Artık tarayıcıyı ilk açtığınızda boş sayfa açacak ve açma işlemi iki kat daha hızlı olacak.

Firefox Nasıl Hızlandırılır

Gereksiz Eklentileri Temizleyin

Firefox tarayıcısı uzantılar kısmı sayesinde VPN, görünüm gibi olayları desteklemektedir. Fakat ne kadar çok eklenti kurarsanız tarayıcının bir o kadar da yavaş çalışmasını sağlarsınız. Aynı zamanda eklentiler tarayıcı ile birlikte fazladan RAM ve CPU kullanacağı için bilgisayarınız da yavaşlar. Kullanmadığınız uzantıları devre dışı bırakıp sayfalarda gezinmeye öyle devam edebilirsiniz.

Tarayıcınızı Güncel Tutun

İlk paragrafta belirttiğimiz gibi bu yavaşlık Firefox tarafından gerçekleşiyor olabilir. Bu sorunlar güncellemeler ile çözülebilmektedir. Tarayıcınızın en güncel sürüm olduğundan emin olun. Bu sayede hiçbir yavaşlık problemi ile karşılaşmayacaksınız.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Firefox Nasıl Hızlandırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Nikola Tesla’nın Bilinmeyen 10 İcadı Evangelista Torricelli ve İcadı İOS 8’de Önerilen Uygulamaları Engelleme Ücretsiz ikonlar ve Css uygulamaları Facebook’ta Soyad Gizlemek – Silmek Online Eğitim Dökümanlarında Kalite

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır