Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor

Ana Sayfa » Teknoloji ve Tasarım » Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor
Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor

Adobe Flash‘dan kaynaklanan açıklar, birçok geliştiricinin bilgisayarına bulaşan virüsler ve malware tarzı anasayfayı değiştiren eklentilerden dolayı Firefox, Flash’ı engelleme kararı aldı.

Birçok web geliştiricisinin kullandığı tarayıcı son günlerde Flash yüzünden sıkıntıya uğramakta. Birçok geliştiricinin şikayetleri üzerine Firefox yetkilileri artık bir şeyler yapması gerektiğini açıkladı. Aslında bakacak olursak 1 yıl öncesine dayanan bir karardı bu fakat Adobe firmasının henüz daha Flash üzerinden açıklarının bulunması ve bu hataları gidermemesinden sonra Firefox kesin karar alarak Flash’ı engelleyecek.

Flash yöntemi ile reklam yapan firmalara ise HTML5 platformunu öneren Firefox geliştiricileri, Flash bazında kullandığı tüm eklenti ve diğer envanterleri de HTML’ye çeviriyor. Geliştiricilerden de bundan sonra HTML’yi kullanması gerektiğini belirtiyor.

Adobe firmasının Flash açıklarını kapatmaması durumunda Firefox kesin olarak Flash’yı tarayıcısından engelleyecek.

Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor Zulmü Alkışlayamam Mehmet Akif Ersoy Nokia Lumia ile iddialı… İnsan Gözünün En fazla Görebileceği Mesafe Yeni Yandex.Disk ve Özellikleri Samsung’dan Diğer KOBİ’lerin Gelişimi İçin Özel Kampanyalar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır