Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor

Ana Sayfa » Teknoloji ve Tasarım » Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor
Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor

Adobe Flash‘dan kaynaklanan açıklar, birçok geliştiricinin bilgisayarına bulaşan virüsler ve malware tarzı anasayfayı değiştiren eklentilerden dolayı Firefox, Flash’ı engelleme kararı aldı.

Birçok web geliştiricisinin kullandığı tarayıcı son günlerde Flash yüzünden sıkıntıya uğramakta. Birçok geliştiricinin şikayetleri üzerine Firefox yetkilileri artık bir şeyler yapması gerektiğini açıkladı. Aslında bakacak olursak 1 yıl öncesine dayanan bir karardı bu fakat Adobe firmasının henüz daha Flash üzerinden açıklarının bulunması ve bu hataları gidermemesinden sonra Firefox kesin karar alarak Flash’ı engelleyecek.

Flash yöntemi ile reklam yapan firmalara ise HTML5 platformunu öneren Firefox geliştiricileri, Flash bazında kullandığı tüm eklenti ve diğer envanterleri de HTML’ye çeviriyor. Geliştiricilerden de bundan sonra HTML’yi kullanması gerektiğini belirtiyor.

Adobe firmasının Flash açıklarını kapatmaması durumunda Firefox kesin olarak Flash’yı tarayıcısından engelleyecek.

Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Apple i-watch 2  Saat Özellikleri ve Fiyatı Acil İniş Yapan Uçak Çocuğa Çarptı 2020 Yılında Playstation Store’da En Çok Satan Oyunlar 2008-2009 Teknoloji ve Tasarım Dersi Zümresi USB Bellekler Ne Kadar Güvenli Kıbrıs’ta 3G

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır