Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Fences ile Masaüstünüzü Organize Edin

Ana Sayfa » Bilgisayar » Fences ile Masaüstünüzü Organize Edin
Fences ile Masaüstünüzü Organize Edin

Masaüstünüz bir çok dosya, klasör ya da imgeyle dolu ise, aradığınız şeyleri bulamıyor ve işlerinizi yapmakta zorlanıyorsanız sizin için tüm klasörleri düzenleyecek bir program var. Fences işlerinizi kolaylaştıran, masaüstü karışıklığını ortada kaldıran ve sizin için çalışan bir program.

Bu yazımızda fences nedir, fences nasıl kullanılır, fences ile masaüstü düzenleme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

fences masaüstü düzenleme

Aktif olarak bilgisayarı kullanıyor ve sürekli internetten dosya indiriyorsanız, indirdiğiniz bu dosyaları bir düzen içerisinde tutmak zor olacaktır. Fences, tüm bu karışıklığa son vererek sizin için klasörleri organize ediyor ve karışıklığı önlüyor.

Çalışma şekli bakımından belirleyeceğiniz kategorilere göre klasörleri ayıran Fences ekranıda farklı pencerelere bölerek klasörleri kategorilendirebiliyor. Hali hazırda XP’de dahil olmak üzere Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde kullanılabilen program sistem kaynaklarını da bilgisayarınızı hiç yormadan kullanıyor.

Fences – Programa Giriş

Gerekli kurulumu tamamladıktan ve programa girdikten sonra ilk olarak sizi Fences adı verilen ufak pencerelerin oluşturulduğu alan karşılıyor. Dilerseniz burada yer alan önerilerden faydalanbilir ya da daha önce belirlenmiş olan şablonlardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer hiç biriyle uğraşmak istemiyorsanız ilk girişte “Sort out my icons” butotuna tıklamanız yeterli. Fences sizin için tüm klasörleri organize edecek.

Fences yalnızca organizasyonla değil aynı zaman da görsellikle de ilgileniyor. Oluşturduğunuz pencerelere farklı ton ve görünümler kazandırmak için boş bir kısma sağ tıklayıp “Customize Fences” demeniz yeterli. Burada dilediğiniz gibi zevklerinize göre değişiklik yapabilirsiniz.

Sizi rahatsız eden, karışıklık yüzünden işlerinizi zorlaştıran ve aradığınızı bulamadığınız bir masaüstü var ise Fences ile bunu kolaylıkla organize edebilirsiniz.

Fences ile Masaüstünüzü Organize Edin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ani Zayıflama Diyeti Küçük Ama Önemli İcatlar ve Mucitleri Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak Suda Yüzebilen Araba Akıllı Cihazlar Ne Kadar Güvenilir? Akıllı Cihazlar ile Verileriniz Güvende mi? Sony SVF1521JSTB İnceleme

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır