Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Faraday Future FF19 isimli elektrikli aracını tanıttı

Ana Sayfa » Arabalar » Faraday Future FF19 isimli elektrikli aracını tanıttı
Faraday Future FF19 isimli elektrikli aracını tanıttı

Enerjisini elektrikten alan ve fosil yakıt kullanmayan arabaları önümüzdeki senelerde trafikte daha sık görmemiz işten bile değil. Bu trende ayak uydurmaya çalışan firmalar arasında Ford, Honda, Toyota, Chrysler gibi birçok dev otomobil üreticisi de bulunuyor. Ancak ABD’li girişimci Elon Musk tarafından kurulan Tesla, halihazırda otonom sürüş yeteneğine sahip araçlarını Avrupa ülkelerinde trafiğe çıkarmış durumda. Şimdi ise bu pazara başka bir firma daha giriş yaptı: Faraday Future!

Çin hükümeti tarafından desteklenen Amerikan menşeli bir girişim olan Faraday Future (FF), 3 Ocak tarihinde Las Vegas’ta düzenlenen CES 2017 fuarında FF91 ismini verdiği prototip elektrikli araç modelini görücüye çıkarttı. Yine Çinli bir marka olan LeTV’nin alt markası LeSEE ile işbirliği yaparak bu modeli geliştiren Faraday Future, 5 bin $ ücret karşılığında ön sipariş kabul etmeye başladı. Ön kayıt yapan müşterilere araçların 2018 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Özellikleri de açıklandı

Düzenlenen basın toplantısında FF91’e ait teknik veriler de kamuoyuyla paylaşıldı. Aracın 1,050 beygir gücüne (783 kw) ve 1,800 newton tork değerine sahip olduğu açıklandı. Akılları kurcalayan batarya ömrü de gayet tatmin edici, çünkü FF91’in 130 kWh kapasiteli bataryası sayesinde tam dolumla 700 kilometre yol kat edebilmek mümkün olacak.

Üstelik Faraday Future’in iddiasına göre sadece bir saatlik şarj ile en az 500 kilometre seyahat edilebilecek. Bluetooth sensörler ve yüz tanıma sistemi gibi gelişmiş özellikler de cabası.

Faraday Future FF19 isimli elektrikli aracını tanıttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Büyük yada Küçük harfle yazılmış yazıları Büyültme Küçültme Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı Gtalk İle Artık Görüntülü Görüşebileceksiniz RAM Temizliği Yapan En İyi Android Uygulamalar Bilgisayarı Televizyon Olarak Kullanma Yöntemleri Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır