Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook’un İnsan Yaşamına Etkisi

Ana Sayfa » İnternet » Facebook’un İnsan Yaşamına Etkisi
Facebook’un İnsan Yaşamına Etkisi

Mark Zuckerberg 4 Şubat 2004 tarihinde facebook.com’u açarken bunları düşündü mü bilmiyoruz ama Türkiye’de 2007 yılında yaygınlaşan facebook çılgınlığının insan yaşamına etkisi büyük.

Facebook açıldıktan sonra hayatınızda nelerin değiştiğini sorgulayın.

Facebook açıldaktan sonra ;

İnsanlar bazı jest ve mimiklerini kaybetti , artık smile olmadan birbirini anlayamaz oldu .Eskiden göremediği insanları görmek için çay kahve içerken şimdi Facebook’tan okey oynar oldu.

Büyük kurum ve kuruluşlar dahil olmak üzere bir çok şirket işe alırken Facebook hesabına bakıp bilgi aldı.Facebook hesabında paylaştığı içeriklerden dolayı işe alınmayanlar var.

Özel hayatın gizliliği’ne saygı duyan insanlar kalmadı , insanların özel fotografları altında saygısızca yorum atan belki yüzyüze karşılaşsa söyleyemeyeceklerini yazanlar çoğaldı.

Sosyal ortamlarda destek bulamayacak kadar değersiz , atıl düşüncelerin propagandası yüzsüzce yapılır oldu.Bölücü Terör örgütü propagandaları rahatlıkla insanlara ulaşır hale geldi.

Sadece Facebook’a bağlanmak için evine internet bağlatan ve bunun sonucunda eşinden ayrılmak zorunda kalan evli çiftler çoğaldı.

Facebook’un insan yaşamına etkisini sosyal olarak incelemiş olsak da birçok fiziksel etkisi de var.Bu etkileri farklı bir yazımızda teknoalem.org çatısı altında paylaşmak dileğiyle son kez diyoruz ki;

Birgün gelecek bugün özel hayatını ve bilgilerini paylaşmakta yarışan bu insanlar ilerleyen zamanlarda bu bilgileri geçmişten kaldırmak  için çok değerli şeylerden vazgeçecekler.

Levent // TeknoAlem.org

Facebook için güncel ve örnek olay : hurriyet.com.tr

Facebook’un İnsan Yaşamına Etkisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Facebook’un İnsan Sağlığı Üzerinde Etkisi | TeknoAlem.Org || Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu18 Eylül 2012

[…] olarak görmeyeceğimiz fakat zamanla büyük sıkıntılar oluşturacak etkilerdir. Daha önce Facebook’un İnsan Yaşamı Üzerindeki Etkisi ‘nden bahsetmiştik.Yazdıklarımızı okurken siz de kendinizdeki değişimi […]

Uğur18 Eylül 2013

Facebook Msn devrini bitirdi

Türkiyenin %90 ı kullanmaktadır

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Android En iyi Fotoğraf Düzenleyici Uygulamalar İnstagram Takipçi Al Yakıt Tasarrufu için Nelere Dikkat Etmeli ? Crossword Forge Bulmaca Hazırlama Programı Akılcılığın Temeli : Bilim ve Teknoloji Bilgisayar Kasası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır