Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Yeni Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir

Ana Sayfa » İnternet » Facebook Yeni Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir
Facebook Yeni Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir

Facebook son dönemde sıkça şikayet aldığı konulardan birisi olan gizlilik ayarlarında değişikliğe gitti. Facebook tarafından yapılan değişiklikle birlikte kullanıcılar artık çok daha kolay ve rahat bir şekilde gizlilik ayarlarını yönetebiliyor.

facebook gizlilik ayarları

Bu yazımızda facebook gizlilik ayarları, facebook gizlilik ayarları değiştirme, facebook profil gizliliği gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Facebook kullanıcıları sıklıkla sürekli değişen ve giderek karmaşıklaşan gizlilik ayarlarından şikayet etmekteydi. Öyle ki Facebook, bir önceki değişikliğinde profilleri çok daha açık bir hale getirmiş ve pek çok ayarı kullanıcı isteği dışında değiştirmişti.

Facebook Yeni Gizlilik Ayarları

Facebook tarafından yapılan yeni değişiklikle birlikte karmaşık gizlilik ayarları ortadan kalkıyor. Bu yeni değişiklikle birlikte kullanıcılar artık istem dışı paylaşım hataları yapmayacak. Yeni yapılan değişikliği göz atmak için öncelikle bildirim panelinin hemen yanında sağ üst köşede bulunan kilit simgesine tıklayın.

Burada karşınıza çıkacak menüde bir dinozor resmi ve gizlilik ayarları kontrolü isimli bir panel ile karşılaşacaksınız. Burada gönderiler başlığı altında sonraki paylaşımlarınızı kimlerden gizleyeceğinizi ve kimlere açık hale getirebileceğinizi görebilirsiniz. Sonraki adımda karşınıza çıkacak uygulamalarım sekmesi ise Facebook hesabınızda yüklü olan uygulamaların içeriği ve arkadaşlarınızla olan erişimi hakkında bilgiler vermekte. Dilerseniz bu panelde uygulama ayarlarını kısıtlayabilirsiniz.

Son adımda ise profil kısmında biyografiden ilişki durumunuza kadar pek çok düzenlemeyi tek başlık altında yapmanıza imkan tanınıyor. Tüm değişiklikleri tamamladıktan sonra yalnızca bitir! Tuşuna basmanız yeterlidir.

 

Facebook Yeni Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Patent ve Buluş Nedir ? Google Stadia Nedir? Ne Zaman Geliyor? Gözünüzün Önündeki Kıymetli Hazineyi Keşfedin PewDiePie Geçen yıl 7 Milyon Dolar Kazandı Bilgisayarınızın kamerasını neden kapatmalısınız? Yasak Sitelere en hızlı ve Yasal Giriş ( Türkçe Kullanım )

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır