Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır

Ana Sayfa » İnternet » Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır
Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır

Facebook üzerinde kullanıcıların daha fazla vakit geçirmesi ve uygulamaları daha rahat kullanabilmesi adına pek çok yenilik yapılmakta. Geçtiğimiz günlerde uygulamaya konulan bir başka değişiklik ise otomatik video oynatma özelliği oldu.

Bu yazımızca facebook otomatik video oynatma, facebook video oynatma nasıl kapatılır, facebook video ayarları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından yayına alınan otomatik video oynatma özelliği kullanıcıların bir kısmı tarafından olumlu bulunsa da çoğunluk bu yenilikten rahatsız olmuş gibi görünüyor. Özellikle mobil bağlantı kullanan kullanıcılar, otomatik video oynatma özelliği nedeniyle ciddi bir rahatsızlık duysa da ayarlar sekmesinde yapılacak basit bir değişiklik ile bu sorun giderilebiliyor.

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır

Eğer, otomatik video oynatma özelliğini web üzerinde kapatmak istiyorsanız sağ üst köşede yer alan ayarlar sekmesine tıklayın. Burada sol bölümde yer alan Videolar kısmına tıkladıktan sonra açık / kapalı seçeneklerinden dilediğinizi seçebilir, otomatik video oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.

Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihazınız var ise otomatik video oynatmayı durdurmak için Facebook uygulamasına girdikten sonra menü kısmına giriniz. Burada yer alan Yardım ve Ayarlar sekmesi altında yer alan Uygulama Ayarlarına tıklayın ve genel ayarlar altında yer alan video otomatik oynatımı seçeneğini kapalı hale getirin.

İOS cihazlarda ise ayarlar > video kısmında yer alan auto – play bölümünü kapalı hale getirmeniz durumunda otomatik video oynatımını engellemiş olacaksınız.

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Evim Olsun Ama Şahane Olsun Diyorsanız Nerede O Okul Günleri! 2 PUBG Lite Mobile Türkiye’de İndirilebilir Durumda Moda Hakkında Aradığınız Herşey DekorVİTRİN’de Bebek Online Alışveriş El çantası mı? Bilgisayar mı ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır