Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Kameradan Sizi İzler mi ?

Ana Sayfa » İnternet » Facebook Kameradan Sizi İzler mi ?
Facebook Kameradan Sizi İzler mi ?

Facebook’un Messenger uygulamasının yüklü olduğu telefonları ele geçirdiği ve kamer mikrofon gibi materyaller aracılığı ile kişiyi izlediği iddiaları ortalığı karıştırdı. Bu söylentiler o kadar yayıldı ki, Facebook’u suçlayan bir takım makaleler dahi yazıldı. Durum böyle olunca Facebook da zorunlu bir açıklama yapmak durumunda kaldı.

facebook gizlilik ayarları
Facebook yapılan açıklama da uygulamanın size sormadan ve izin almadan hiçbir işleve sahip olamayacağını, yapılan her işlevde mutlaka kullanıcı onayı gerektiğinin altını çizerek, yapılan iddiaları reddetti. Etrafta Messenger paniği yaratanların da hangi amaç ile bunu yaptıklarını bilmediklerini ama kesinlikle doğru olmadığını söyledi.
Facebook Messenger takımında bulunan Peter Martinazzi, bir teknoloji blog yazısında uygulamanın arkadaşınıza fotoğraf gönderirken bile sizden izin aldığını ve kamera, mikrofon gibi özelliklerin uygulama kapalıyken kesinlikle kullanılmadığını açıkladı.
Bu uygulmanın tamamen hızlı, güvenilir ve eğlenceli bir mesajlaşma amacına yönelik hizmet ettiğini, bunun dışında bir amacı olmadığını belirten açıklamada, Facebook Messenger sayesinde insanların yüzde 20 daha hızlı iletişim kurduklarının da altı çizildi.

Facebook Kameradan Sizi İzler mi ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Robotlarda Görme ve Dokunma Duyularını Birleştiren Teknoloji Veritabanı Normalizasyonu 1NF 2NF 3NF Virüslerin En Hızlısı Ağların Başbelası Betonun Donmasında Gerçekleşen Kimyasal Reaksiyonlar Samsung’dan Diğer KOBİ’lerin Gelişimi İçin Özel Kampanyalar En ünlü Türk bilim adamları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır