Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Artırılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Artırılır?
Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Artırılır?

Bugün var olan sosyal ağlar içerisinde en geniş kitleye hitap eden Facebook, her gün artan kullanıcısı ile kötü niyetli kişilerin odağı haline geliyor. Özellikle kişisel bilgilerin değerli olduğu şu günlerde Facebook hesabınızı daha güvenli hale getirmek, olası sorunların önüne geçmenizi sağlayacaktır.

facebook güvenlik önerisi

Bu yazımızda facebook hesap güvenliği, facebook hesap koruması, facebook hesaplarında güvenlik önerileri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Artırılır?

Facebook üzerinde kullanıcı sayısı her geçen gün artarken kötü niyetli kişilerin sayısı da artıyor. Özellikle bilinçsiz kullanıcıları hedef alan bu kişiler kişisel bilgilerden özel mesajlara ve fotoğraflara kadar pek çok veriyi ele geçirmeye çalışıyor.

Facebook hesabınızda güvenliği artırmak için ilk olarak güçlü ve karışık bir parola tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin isim1234 ya da isim – doğum tarih şeklinde parolaları kullanmayın. Yine harf ve rakama ek olarak özel karakterleri kullanmanız şifrenizin ele geçirilme ihtimalini azaltacaktır. Her ne kadar karakter sayısında minimum 8 sınırlaması olsa da bu rakamın üzerinde bir değer tanımlayabilirsiniz.

Yine pek çok kullanıcı açısından çekincelere neden olan telefon girişi, Facebook hesabınızın olası kayıplara karşı kurtarılmasına yardımcı olacaktır. Facebook hesabınızı onaylayacağınız cep telefonu, hesap girişi ve çift aşamalı koruma gibi ekstra güvenlik önlemleri sağlayabilir. Girişlerin bir bilgisayar üzerinde tanımlanması ve farklı bilgisayarlarca engellenmesi, hesabınıza yalnızca sizin ulaşabilmeniz adına önemli bir adım olacaktır. Buna ek olarak Facebook üzerinde size gönderilen mesaj ya da sayfalarda yer alan indirme bağlantılarından kesinlikle uzak durmaya dikkat etmelisiniz.

Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Artırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

ÖSS ve YDS Sonuçları Açıklandı Virüslerin En Hızlısı Ağların Başbelası Uydunet İncelemesi Zombi Ezmece Oyunu Ani Zayıflama Diyeti Vucut Geliştirmek veya Kas Yapmak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır