Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Hesabınızı Korumak İçin Ne Yapmalı – F – Secure ile Güvenlik

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Facebook Hesabınızı Korumak İçin Ne Yapmalı – F – Secure ile Güvenlik
Facebook Hesabınızı Korumak İçin Ne Yapmalı – F – Secure ile Güvenlik

Günümüzde sosyal ağlarda profili olmayan kimse kalmadı diyebiliriz. Kullanım oranlarının artması ve özellikle sosyal ağlarda özel bilgilerin paylaşılması nedeniyle hesaplar kötü niyetli kullanıcıların hedefi haline geldi.

Bu yazımızda facebook hesabı nasıl korunur, facebook hesabını korumak için ne yapmalı, facebook hesap güvenliği gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

f-secure ve facebook

Facebook son dönemde aldığı bir karar ile kullanıcı hesaplarının korunması için güvenlik yazılımı üreticisi olan F-Secure ile anlaşma yaptı. Peki, bu anlaşma ile Facebook hesap güvenliği nasıl sağlanacak?

Sosyal ağlarda kullanıcı kitlesi arttıkça paylaşılan bilgiler de artmaya başladı. Hem kişisel hesaplar hem de kurumsal profillerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi ile istenmeye durumlar ortaya çıkabiliyor. İşte bu nedenlerden ötürü Facebook hesap güvenliğini sağlamak adına bazı önlemler alınması gerekiyor.

Facebook ve F-Secure arasında gerçekleşen anlaşmaya göre F-Secure tarafından geliştirilen tarayıcı tabanlı güvenlik yazılımı, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacak. Bu hizmet ile olası tehditlere karşı dondurulan hesaplar, kullanıcılara açık olmaya devam edecek.

Bu anlaşma kapsamında her iki şirkette kötü niyetli yazılımlar tarafından kullanıcı bilgilerinin ele geçirilmesini önlemek istiyor. Ayrıca yazılım ile şüpheli hareketler izleme altında tutularak kullanıcı profilleri geçici olarak devre dışı bırakılabiliyor. Yazılım, kullanıcıyı doğrudan temizlemeye yönlendirerek tarayıcı penceresi üzerinden sorunu giderebiliyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Anlaşmaya göre F-Secure tarafından sunulan yazılımı indiren kullanıcılar, hesaplarına erişmeye çalıştıklarında şüpheli bir vaka bulunması durumunda uyarılıyor ve online tarama hizmetini kullanmaları için yönlendiriliyor.

Zorunlu olmayan bu seçenek dilenirse atlanabiliyor. Fakat hem bilgisayarda bulunan güvenlik yazılımı hem de online scanner programı aynı anda çalıştırılabiliyor.

Facebook Hesabınızı Korumak İçin Ne Yapmalı – F – Secure ile Güvenlik - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Alexander Graham Bell Hayatı ve Çalışmaları MAC Kullanıcılarına Özel Kelime İşlem Uygulamaları Error establishing a database connection Hatası Uçmak ve Wright Kardeşler Vaillant Servis Merkezi Hakkında Merak Ettikleriniz Cam Çeşitleri ve Kullanım Alanları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır