Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Dondurulur?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Dondurulur?
Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Dondurulur?

Yaklaşık 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan yasaklı ülkeler dahil hemen, hemen dünyanın her yerinde aktif olarak kullanılan Facebook, son dönemde yaşanan gizlilik sorunlarından sonra pek çok kullanıcının hesabını kapatması ile karşılaştı.

Bu yazımızda Facebook hesabı nasıl kapatılır, Facebook hesabı nasıl silinir, Facebook hesabı dondurma hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

En popüler sosyal ağlardan birisi olan Facebook, son dönemde artan gizlilik kaygıları ve ihlalleri nedeniyle hızla kullanıcı kaybetmeye başladı. Çeşitli sebeplerle Facebook hesabınızı kapatmak veya dondurmak için aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabınızı dondurmak, hesabınızı askıya almak anlamına gelmektedir. Hesabınızı dondurmanız durumunda profiliniz geçici olarak site üzerinden kaldırılmakta fakat size ait olan diğer bilgiler site üzerinde kalmaktadır. Facebook hesabınızı dondurmanızın en büyük avantajı dilediğiniz zaman Facebook hesabınızı tekrar aktif edebilmenizdir.

Facebook hesabınızı dondurmak için ilk olarak giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklayarak ayarlara girin. Burada güvenlik sekmesine tıkladıktan sonra en altta yer alan hesabını dondur seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladığınızda Facebook size arkadaşlarınızın fotoğraflarını gösterecek ve Facebook hesabınızı neden dondurmak istediğinizi soracak. İlgili bilgileri doldurduktan sonra onay butonuna tıklayarak Facebook hesap şifrenizi girerek hesabınızı dondurabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesabınızı tamamen silmeniz mümkün. Fakat hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgilerinizin site üzerinden kaldırılacağını ve bu işlemin geri dönüşü olmayacağını unutmayın. Bu işlem için ilk olarak hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan hesap ayarlarına tıklayın. Daha sonra genel hesap ayarlarını seçerek Facebook verilerinizin bir kopyasını indirin.

Bu işlemi tamamladıktan sonra facebook.com/help/delete_account yolunu izleyerek (hesabınız açıkken tarayıcınıza bu uzantıyı yapıştırabilirsiniz) hesap silme işlemini başlatın. Hesabınızı silmeyi onayladıktan sonra 14 gün içerisinde hesap bilgileriniz tamamen kaldırılacaktır.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Dondurulur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir? ASUS ZenWatch 3 İncelemesi – Yorumlar 100 Kilometrede 1 Litreden Az Yakıt Resimleri Fotoğrafları Karakalem Yapma LG G Watch Özellikleri ve Fiyatı – İnceleme A – B – C Class Ip Nedir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır