Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılmalı?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılmalı?
Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılmalı?

Günümüzde hemen her yaş grubu tarafından kullanılan Facebook, sosyal ağlar içerisinde farklı bir öneme sahiptir. Bu alanda milyara ulaşan kullanıcı sayısıyla oldukça büyük bir ağa sahip olan Facebook üzerinde gizlilik ayarları yapılandırılırken bazı hususlara dikkat edilmelidir.

facebook gizlilik özelliği

Bu yazımızda Facebook gizlilik ayarları, Facebook ayarları nasıl yapılmalı, Facebook gizlilik ayarları yapmak gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Görünürde bir yaş sınırlaması bulunmasına rağmen kullanıcılar için herhangi bir yaş sınırlaması olmadan üyelik sağlanabilen Facebook üzerinde profiliniz arkadaşlarınız ya da yakınlarınız tarafından takip ediliyor olabilir. Öyle ki zaman, zaman paylaşımlarınız sizin açınızdan sorunlar yaratabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak adına Facebook üzerinde yapılması gereken gizlilik ayarlarına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılmalı?

İlk olarak gönderilerinizi sınırlayarak işe başlamalısınız. Facebook duvarınızda ya da ana sayfada durum paylaşımı için kullandığınız pencere de gönderilerinizin kimler tarafından görülmesini istemiyorsanız sınırlama yapabilirsiniz.

Yine zaman tünelinizde arkadaşlarınız tarafından yapılan paylaşımlar ya da etiketlendiğiniz paylaşımlar için sınırlama getirebilir, bu gönderilerin görünmeden önce onayınıza sunulmasını talep edebilirsiniz. Bunun için ayarlar bölümünde gönderilerin onayınıza sunulması için kapalı olan seçeneği açık hale getirmelisiniz.

Zaman tünelinizde kimlerin paylaşım yapabileceğini ya da yalnızca sizin paylaşım yapabileceğinizi belirlemek için durum kısmında paylaşımı yalnızda ben olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu küçük detaylar ile pek çok rahatsız edici durumdan kurtulabilirsiniz.

Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılmalı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Windows Açılışında Açılan Programlar Nasıl Kapatılır? Sabunlar Baz Olduğu Halde Neden PH 5.5 Mersin Mezitlide Kiralık Evler Kimyasal Silah Olarak Bilinen Gazlar ve Etkileri Ortadan Kaybolan İcatlar Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır