Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti

Ana Sayfa » İnternet » Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti
Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti

Yotube’da oyun videoları yayınlayarak fenomen olan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu kanallar artık meydan okuma ya da vlog videoları yayınlamaktadır. Fakat oyun severlerin bir diğer platformu ise Twitch’dir. Oyun severlerin yayın yaparak bir çok kişiye ulaştığı Twitch’e Youtube Gaming rakip olarak gelmişti. Facebook Gaming ile bu rakipler arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Facebook Gaming

  • Facebook Gaming ayrı bir uygulama olarak kullanıcıya sunulmamaktadır.
  • Youtube’a benzer bir şekilde platform içerisine eklenen ayrı bir sekme olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Bu yeni sekmenin tabi ki de bir amacı bulunmaktadır. Videolu oyunları bünyesinde bulunduran Fb.gg etkileşimini artırmak
  • Facebook Twitch’deki oyuncuları kendi bünyesine çekmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple de bağışlardan daha düşük komisyonlar almayı vaat etmektedir.

Facebook üzerinden oyun sekmesine tıklayanlar o an yapılan yayınları görebileceklerdir. Bunun yanında daha önce yayınlanmış videoları ya da takip ettikleri oyun gruplarını da rahatlıkla görebileceklerdir.

Tabi Twitch’den farklı bir platform olan Facebook’a kullanıcıların geçiş yapması hiç de kolay değildir. Oyuncuların Twitch’den vazgeçerek Facebook’a geçmesi için Facebook’un bazı vaatlerde bulunması kaçınılmaz. Bunun yanında yayıncılara büyük garantiler verilmesi de gerekmektedir. Fb.gg üzerinden 700 milyona yakın kişi oyun oynamaktadır. Bunun yanında oyun izlediği ve oyun gruplarına üye olduğu da bilinmektedir.

Facebook Fb.gg sistemine son zamanlarda oldukça ağırlık vermektedir. Bu uygulama Twitch’den oyuncu ve kullanıcı çalmaya da başlamaktadır. Bu sekme Twitch’e rakip olarak gelmektedir. Fakat hala gelmesi gereken yeni özellikler de bulunmaktadır. Facebook Gaming uygulaması yeni bir uygulama değildir. Facebook’un için de olan ve canlı yayınlara izin veren bir sekmedir. Özellikle oyun izlemek isteyenler için oldukça eğlencelidir. Facebook gaming içerisinde canlı yayın izleyebilir ya da oyunla ilgili canlı yayınlar yapabilirsiniz. Bunun yanında daha önce yapılmış canlı yayınlar da izlenebilmektedir. Zamanla Facebook Gaming Twitch’in önüne geçecek gibi görünüyor. Şimdiden Twitch’den oyuncular almaya başladı bile. Fakat yine de kendini geliştirmesi ve yeni özellikler getirmesi şart. Bakalım zamanla Facebook Gaming ne gibi yenilikler yapacak.

Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium Nedir? 27 Temmuz 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiyedeki Teknoloji ve Bilgisayar Dergileri E-mail adresinizi Simge [ Resim ] Haline Getirmek Steam’de Türk Lirası Dönemi – Kampanya Elektrikle Çalışan Taksiler Yolda Plastik Uçaklar Geliyor Bilgisayar Nasıl Güvenli Tutulur? Kullanıcılara Özel Güvenlik Önerileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır