Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

FaceApp Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » FaceApp Fotoğraflar Nasıl Silinir?
FaceApp Fotoğraflar Nasıl Silinir?

FaceApp fotoğraflar nasıl silinir? konusunda Türkiye ve diğer ülkelerin gündemine bomba gibi düştü. FaceApp uygulaması bildiğiniz üzere iOS işletim sistemi taşıyan Apple telefonlarda kurulu gelen bir uygulamadır. Aynı zamanda Google Play market üzerinden Android telefonlara da kurulumu yapılabiliyor. Daha önceden de kullanıldığı gibi günümüzde biraz popülaritesini arttırarak hâlâ kullanıma devam edilmektedir. Peki FaceApp kullanmak güvenli mi? Son zamanlarda yapılan FaceApp fotoğraflarınızı satabilir soruları ne kadar doğru? Bu sorulara yanıt bulmak isteyenler ve fotoğraflarını nasıl sileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

FaceApp Fotoğraflarınızı Saklıyor

FaceApp uygulamasında yüklediğiniz fotoğraflar saklanıp uzun yıllar boyunca depolanıyor. Uygulamayı açmadan önce karşınıza gelen gizlilik sözleşmesi üzerinde belirtilen maddeleri okumadan onayladığınız için başınıza geleceklerden haberiniz de olmayabilir. Sözleşme üzerinde yüklenen fotoğrafların depolandığı ve çekilen fotoğrafların reklamlar üzerinde kullanılabileceği açıkça belirtiliyor. Yani kendinizi yanlışlıkla fotoğraf çekseniz, uygunsuz durum bile olsa FaceApp uygulaması fotoğrafı kullanma hakkını elinde tutuyor. Bu durum karşısında hukuki olarak hiçbir hakkınız da bulunmuyor.

FaceApp Fotoğraflar Nasıl Silinir

FaceApp Fotoğraf Silme

FaceApp fotoğraf silmek bu olayları öğrendikten sonra birçok kişinin istediği eylem olmuştur. Yüklediğiniz resimlerin depolandığını bizzat uygulama geliştiricisi de açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra kullanıcılar yüklediği fotoğrafları silmenin yolunu aramaktadırlar. Fotoğrafları silmek için önünüzde tek bir yol bulunuyor o da geliştirici ile iletişim kurmak. Bunun için izleyeceğiniz yol FaceApp uygulaması açıp ayarlar kısmından destek sekmesine tıklamak olacaktır. Yeni bir şikayet oluşturarak Privacy başlığında fotoğraflarınızın silinme talebini gönderebilirsiniz.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

FaceApp Fotoğraflar Nasıl Silinir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Gaming Nedir? Facebook Gaming, Twitch’in Önüne Geçti Bilgisayara Bulaşan Virüs Nasıl Anlaşılır? Bilgisayarın Yavaşlama Nedenleri Hayatımızı Değiştiren 10 icat E-Ticaret Ahlakı ve Alışveriş Siteleri Yakıt Tasarrufu için Nelere Dikkat Etmeli ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır