Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

F35 Türkiyede Yapılabilir.

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » F35 Türkiyede Yapılabilir.
F35 Türkiyede Yapılabilir.


Türkiye’nin savunma sanayi alanındaki gözde kuruluşlarından olan Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ) geleceğin savaş uçağı olarak tanımlanan F35 uçağı üretimine kilitlendi.
Buna göre, bugüne kadar 278 F16 savaş uçağı üretiminin yanı sıra çok sayıda savunma ve sivil amaçlı tedarik projesini başarı ile gerçekleştiren TAI, JSF projesi olarak bilinen Müşterek Taarruz Savaş Uçağı ile ilgili üretimde de etkin olacak. TAI, F35 uçağının orta gövde tasarım ve üretimi dahil olmak üzere JSF projesinde önemli sorumlulukları ve iş payı olan ABD Havacılık Şirketi Northrop Grumman ile işbirliği yaparak önümüzdeki yıllarda Türkiye adına bir başarıya daha imza atacak.
Üretime yönelik katılımcı ülkelerdeki çok sayıda üretici firma arasında yapılan değerlendirme sonucunda uçakların orta gövde üzerindeki kompozit parça üretimi ve alt montaj işleri için TAI, Norveç şirketi KDA, Avustralyalı HDH ve Danimarkalı firmaların yanı sıra potansiyel kaynak olarak belirlenen firmalar arasına girmeyi başardı. TAI’nin de üretim sürecinde yer alacağı F35 savaş uçağı ile ilgili toplantılar sürüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’li Northrop Grumman’ın tesislerinde dört firmanın yetkilileri ile JSF projesinin ana yüklenicisi olan Lockheed Martin firması temsilcisinin katılımıyla bilgilendirme toplantısının yapıldığı öğrenildi.

F35 Türkiyede Yapılabilir. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Google web tarayıcısı Photoshop’ta Su Damlası Yapmak Guglielmo Marconi ve İcadı Car Driver 2 – Yerli  Yapım Android Oyunu Patates Tüfeği  ( PATATOR ) Şifrelerinizi unutmamak için fikirler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır