Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak
Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak

Yapmanız gereken ödev , yazmanız gereken bir kitap varsa bu yazıyı okumadan geçmemelisiniz.

Çünkü Etkili ve doğru içindekiler sayfası hazırlamak bu yazıyı okumanız ile gerçekleşecektir.

Başlıklar kullanışlı bir içindekiler tablosu oluşturmanın gerçek sırrıdır. Açık, anlaşılabilir başlıklar yazdıysanız, okuyucu da istediği bilgiler için nereye bakacağını bilecektir. Dtişünülecek ikinci şey bu başlıkları biçimlendirme şeklinizdir; tanıyacağı stiller kullanmazsanız, Word, başlıkları sizin istediğiniz biçimde toplamayacaktır. İstediğiniz İÇT’yi oluşturmak için, aşağıdaki prensipleri aklınızda tutun:

Word’ün yerleşik başlık stillerini kullanın ya da bunları temel alan kendi özel başlık stillerinizi oluşturun. Anahat görünümünde ya da başka asıl belgelerleçalışıyorsanız, Word’ün yerleşik başlık stillerini — Başlık 1, Başlık 2 ya da Başlık 3— kullanmanız önemlidir. Ayrıca, 1 ‘den 9’a kadar çeşitli anahat düzeylerini kullanabilirsiniz, ama başka herhangi bir stil Word’ün sizin için oluşturacağı içindekiler tablosuna katılmayacaktır.
Başlıklarınız açık ve öz olsun. En iyi başlıklar kısa olanlar —4 ile 10 sözcük arası — ve konuyu açık bir şekilde iletenlerdir. Belgenizin başlıkları, elbette, içeriğe göre değişecektir, ama hedefimiz okuyuculara aradıklarını hızlı bir şekilde bulma konusunda yardımcı olmaksa, başlıklarınızı kısa, sevimli ve akıllıca tuttuğunuz sürece amacınıza daha da yaklaşmış olursunuz.
Kafa karıştırıcı başlıklardan uzak durun. Belgenizin havası konuşma diline uygunsa, aklınızdan metninize başlık olarak biraz mizahi sözler ya da espri katmak geçebilir. Bir zamanlar zeki bir editöriin sorduğu gibi, “Okuyucu kitabın bu sayfasını açtığında, bu başlığın ne anlama geldiğini anlayabilecek mi?” Okuyuculara yardımcı olmak asıl amacınızsa, kafalarını karıştırabilecek tümceciklerden uzak durun.

Enine Boyuna Word Arkadaş Yayınevi

Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Asus Bir İlke Daha İmza Attı Güvenilir Baymak Servis Hizmeti Sizlerle 2014 Yılına Özel En İyi Tabletler – İnceleme Uçaklardaki Fırlatma Koltuğu Dünyada En çok Kullanılan Arama Motorları Zararlı Yazılım Keylogger lara Karşı AntiLogger

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır