Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eski Internet Explorer Sürümlerine Veda Zamanı

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Eski Internet Explorer Sürümlerine Veda Zamanı
Eski Internet Explorer Sürümlerine Veda Zamanı

Microsoft son bir yıldır gerek işletim sistemlerinde gerekse de yazılımlarında eski sürümlere verdiği desteği sonlandırmaya başladı. 8 Nisan 2014 tarihinde XP’ye olan desteğin sonlandırılmasıyla başlayan süreçte pek çok eski yazılıma ve hatta Windows 7’ye dahi verilen desteğin sonlandırılacağı belirtildi.

internet explorer tarih oluyor

Bu yazımızda internet explorer tarih oluyor, eski explorer sürümlerine dikkat, internet explorer kullanıcıları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Microsoft’un son dönemde eski yazılımlarına verdiği desteği sonlandırmasıyla birlikte gözler geçmiş Internet Explorer sürümlerine çevrilmişti. Özellikle internet siteleri için büyük sorun teşkil eden ve yeni gelişen pek çok uygulamaya uyum sağlayamayan İE sürümleri, 12 Ocak 2016 tarihinden itibaren rafa kaldırılacak.

Microsoft tarafından yapılan açıklama da gelecekte Internet Explorer ve diğer sürümler için desteğin devam edeceğini fakat önceki sürümler için güvenlik güncellemeleri ve teknik desteğin sonlandırılacağı belirtildi. IE Blog üzerinde yapılan duyuru da kullanıcılar için güvenlik amacıyla bu kararın alındığını IE 11 öncesinde yer alan sürümlerin güvenlik açısından yetersiz olduğu açıklandı.

Her ne kadar bugün kullanımı giderek azalsa da yeni bir işletim sistemi ile kurulu halde gelen IE yazılımı, pek çok bilgisayar kullanıcısı için adeta işkence yaratıyor. Diğer tarayıcılara göre gerek uygulama yetersizliği gerekse de yavaş olması ciddi problemlere neden oluyor. Özellikle Internet siteleri ile uyumsuz IE sürümleri nedeniyle bazı web sitelerine erişim de mümkün olmamakta. 12 Ocak 2016 tarihi itibariyle geride kalan tüm IE sürümleri tamamen kullanımdan kalkmış olacak gibi görünüyor.

Eski Internet Explorer Sürümlerine Veda Zamanı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yürürken şarj edin Platinmarket E-ticaret Paketleri İle Kazanmaya Başlayın İntel Yeni işlemci Çıkartıyor USB Bellek Nasıl Şifrelenir? Android Cihazlarda Verileri Nasıl Koruyabiliriz? İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır