Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

En İyisi Hangisi, Chrome’mu Firefox mu?

Ana Sayfa » İnternet » En İyisi Hangisi, Chrome’mu Firefox mu?
En İyisi Hangisi, Chrome’mu Firefox mu?

Son güncellemelerle beraber, iki tarayıcı arasında ki rekabet giderek kızışmış durumda. Firefox son dönemde Google Chrome’un gölgesinde kalmış olsa da geniş ve sadık bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi sürdürüyor. Peki, en iyi tarayıcı hangisi? Hangi tarayıcı tercih edilmeli?

Bu yazımızda en iyi tarayıcı hangisi, hangi tarayıcı kullanılmalı, chrome ve firefox arasındaki farklar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

chrome mu firefoxmu

Hem görünüş hem de işlevleri bakımından pek çok ortak özelliğe sahip olan Google Chrome ve Mozilla Firefox, bazı kilit özellikleri açısından birbirinden ayrılıyor. Firefox’un 29. Sürümünden itibaren Google Chrome ile pek çok benzerlik taşıması kullanıcıların ilgisini çekmişti. Her ne kadar Chrome bu konuda bir adım önde olsa da tarayıcının kişiselleştirilmesi açısından Firefox halen liderliği elinde bulunduruyor.

Bir diğer benzerlik ise arama sırasında verilen öneriler ve diğer menüler. Fakat iki tarayıcı arasındaki en belirgin fark, Firefox’un ayrı arama adres ve çubuklara sahip olması, Chrome’da ise tek menü altında aramanın yapılması. Bu açıdan Google Chrome’un çok daha kullanışlı bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkün.

Eşlemede Chrome Halen Önde

Tarayıcıların takibi, güncellenmesi ve eşitlenmesi bakımından Firefox son sürümünde yeni atılımlar yapmış olsa da Chrome’un halen gerisinde. Ayrıca Chrome’un çok daha güvenli ve hızlı bir hizmet sunduğunu söylemek mümkün.

Kullanıcılar açısından son ve en önemli konu ise tarayıcıların hızlı olup olmadığı. Bugüne kadar Chrome’un hız konusunda lider olması, Firefox JavaScript’de yapılan iyileştirmeler ile değişti. Sunspider testinde Firefox 29 sürümünün Chrome 35 sürümüne göre daha hızlı olduğu görülebilmekte.

En İyisi Hangisi, Chrome’mu Firefox mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Güç Kaynağı ( Power Supply ) Seçimi ve Kriterler Dünyanın En Küçük Savaş Uçağı Bedava-Free Ftpli 1.5 gb alan 100gb bw li Reklamsız Host Nokia 1100 Rekor Kırıyor. Foursquare’da Swarm Dönemi TrekStor Mp4 ve Ürünleri – I beat Move

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır