Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

En İyi 5 Video Oynatıcısı

Ana Sayfa » Bilgisayar » En İyi 5 Video Oynatıcısı
En İyi 5 Video Oynatıcısı

Bilgisayarlar üzerinde film ya da herhangi bir videoyu izlemek için birçok video oynatıcı program seçeneği bulunmaktadır. Zaman içinde bilgisayarlar için gelişen teknoloji ile birlikte, video oynatıcılar da güncellenmeye başladı. Bazıları bu yeni döneme ayak uyduramazken, bazı köklü programlar sistemlerini geliştirerek piyasada bulunmaya devam ettiler. Biz de en iyi 5 video oynatıcısı listesini hazırladık.

video-player

5) FLV Player

Bu programın genel amacı flv uzantılı video dosyalarını çalıştırmaktır. Flv formatındaki videoyu dönüştürmeden FLV player kullanarak izleyebilirsiniz. Bunun dışında diğer formatlardaki videoları da açabilen program, sahip olduğu sade tasarım ile kullanıcıların dikkati çekmektedir.

4) BS Player

En çok tercih edilen video oynatıcılardan birisi olan BS Player, kapladığı alanın az oluşu ve çoğu video formatını oynatabilmesi nedeniyle ön plana çıkıyor. Altyazı desteği de dikkat çeken özelliklerinden biridir.

3) Gom Player

Gom Player, kendi içinde codec paketleri barındıran bir programdır. Böylece programı indirdikten sonra ilave olarak codec yüklemenize gerek kalmaz. Altyazı destek sistemi gelişmiş olan bu program, birçok video formatını açabiliyor.

2) Media Player Classic Home Cinema

MPC-HC kısaltmasıyla da bilinen video oynatıcı program, Windows Media Player’a göre çok üstün bir seviyede yer alıyor. Zengin bir codec içeriği bulunan programın en büyük özelliği ise diğer video oynatıcılara göre daha hızlı çalışmasıdır.

1) VLC Player

VLC Player, kusursuza yakın bir program olarak karşımıza çıkıyor. Bütün video ve ses formatlarını okuyabilen VLC, altyazı desteği konusunda gelişmiş özellikleri içinde barındırmaktadır. İşlem hızının tatmin edici olması ve sistemi yormadan çalışması, VLC’nin kullanıcılar tarafından tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

En İyi 5 Video Oynatıcısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

USB’den Nasıl Windows 10 kurulur? Uçak Simülatörleri Hakkında Küçük Kingston USB Flash bellekler Yeni Nesil Akıllı Cam Dönemi İzinsiz Açılan Reklamlar Nedir? Nasıl Engellenir? Türkiye’de Nüfus Sayımları Tarihi ve Amaçları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır