Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

E-Ticaret Ahlakı ve Alışveriş Siteleri

Ana Sayfa » İnternet » E-Ticaret Ahlakı ve Alışveriş Siteleri
E-Ticaret Ahlakı ve Alışveriş Siteleri

E-Ticareti teknolojik gelişmeler neticesinde internet ortamında insanların online sistemler üzerinde gerçek veya sanal ürünleri para karşılığında alıp satması olarak tanımlayabiliriz.

e-ticaret
E-Ticaret son yıllarda ülkemizde yaygınlaştı ve insanlar e-ticaretin yazılım , tasarım , tedarik , pazarlama , sevkiyat aşamalarında söz sahibi olmaya başladı.Buraya kadar herşey normal.E-ticarete biraz da ahlaki ve etik yönden yaklaşalım.

Ticaretin herhangi bir aşamasındaysanız farketmişsinizdir ki insanları kandırdığınızda insanların hoşuna gidiyor ve daha fazla kar ediyorsunuz.
Sayılarla açıklarsak elinizde 90 TL’den sattığınız bir ürün var piyasa değeri 100 tl siz 100 tl üstünü çiziyor 90 tl yazıyorsunuz %10 luk bir indirim söz konusu oluyor.Başka bir sitede aynı ürünü 100 tl den satıyor ve 150 tl üzerini çizmiş , koca sayılarla %33 indirim yazmış.İnternette reklamlarla ve bazı çalışmalarla biyerlere gelmiş sitelerin dahi kullandığı bu yönteme bir çok internet kullanıcısı bilinçsizce inanıyor.E-ticaret ahlakı gelişmemiş site sahiplerinin bu yaptığı pazarlama stratejisi olamaz.Başta ABD olmak üzere birçok ülkede bu tür indirim beyanlarında önceki satışlarınız inceleniyor.Satışı gerçeği yansıtmayanlar cezalandırılıyor.Umarım Türk internet kullanıcıları e-ticaret konusunda bilinçlenir ve fiyat kıyaslama sitelerini kullanarak daha uyanık davranırlar.

E-Ticaret Ahlakı ve Alışveriş Siteleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2013 – 2014 Yılının En İlginç Buluşları Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Flappy Bird Multiplayer Mod ile Geri Dönüyor 100 Dolara Laptop Yeşil Teknolojide Akıllı Üretim Dönemi Windows 9 Uyumlu DirectX 12

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır