Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

E-Book Reader Nedir Hangi Reader Tercih Edilmelidir?

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » E-Book Reader Nedir Hangi Reader Tercih Edilmelidir?
E-Book Reader Nedir Hangi Reader Tercih Edilmelidir?

Tablet ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte fiziki kitap okuma ve satın alma alışkanlığı giderek azalmaya başladı. Pek çok insan için e-book’lar basılı kitapların yerini hiç bir zaman alamayacak olsa da daha ucuz ve kolay ulaşılabilir olmaları nedeniyle e-book’lar artmaya başladı.

e-book reader nedir

Bu yazımızda e-book reader nedir, e-book reader ne işe yarar, hangi e-book reader tercih edilmelidir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Basılı kitapların yerini almaya başlayan e-book’lar uygun reader’lar aracılığıyla kullanıldığın da çok daha iyi sonuçlar veriyor. Bugün tablet ve akıllı telefonlarda da okunabilen e-book’lar için aşağıda bazı e-book reader önerileri bulabilirsiniz.

E-Book Reader Nedir? Hangi E-Book Reader Tercih Edilmelidir?

Fiziki olmayan kitaplar ya da diğer tüm yazılı belgeler, e-book olarak adlandırılmaktadır. Çeşitli uygulamalar aracılığıyla gerek tablet ve telefon gerekse de bilgisayarlar da okunabilen bu kitaplar, e-book reader ile çok daha kullanışlı olmakta.

E-ink teknolojsini kullanan readerler siyah – beyaz geçişlere imkan tanırken tabletler daha renkli geçişlere imkan tanımaktadır. Eğer tercihiniz daha ucuz ve yalnızca kitap okumak ise e-book reader tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

Bu kapsam da size önereceğimiz ilk reader Amazon Kindle Paperwhite’dır. 119 dolara satılan Kindle, hem üst düzey dokunmatik ekranı hem de karanlıkta okumanıza imkan sağlayacak aydınlatma sistemi ile oldukça kullanışlı bir üründür. Fakat alternatif bir ürün arıyorsanız benzer özellikleri sunan Nook Simple Touch ya da Kindle’a çok daha ucuz fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

E-Book Reader Nedir Hangi Reader Tercih Edilmelidir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’de Geçmişten Günümüze Uçak Kazaları iPhone’daki müzikler nasıl zil sesi yapılır? Yeni Audi A3 Ve Resimleri Sosyal Ağlar’da Sahte Uygulamalara Dikkat! İstanbul Arçelik-Beko Özel Bakım ve Tamir Servisi İnsan Vücudu Elektrik Akımını Neden İletir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır