Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler
Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler

Eski NASA astronotu olan Ed Lu ile ABD’li astrofizikçi Piet Hut’un 2002 yılında kurduğu B612 vakfı göktaşlarının yıkıcı etkilerinin sanılandan çok daha fazla olduğuna dair bir rapor yayınladı. Dünyaya 2000 yılından bu yana tam 26 astreoid düştüğünü ve yerleşim bölgelerinden uzağa düşen bu astreoidlerin nükleer bomba kapasitesinde olduğunu açıklandı. Bu nedenle patlamaların yerleşim bölgelerinden uzakta olması, genellikle okyanusta olması olası bir zararı ve korkuyu da engellemiş oldu. Göktaşlarının oldukça büyük çoğunluğunun da atmosferin oldukça yüksek tabakalarında patladığı tespit edildi.

google maps, mars ve ay
Duyanları endişelendirecek olan bilgi ise bu patlamaların gücü olacaktır. Patlamaların etki güçlerinin 1 ile 600 kiloton TNT kalıbının aynı anda infilak etmesi ile eşdeğer olduğu açıklandı. 6 Ağustos 1945 tarihinde Hiroşima’ya atılan nükleer bombanın gücünün 15 kiloton olduğunu hatırlatıp altını çizelim. Bu patlamada 40.000’den fazla insan hayatını kaybetmişti.
Göktaşlarının büyük çoğunluğunun atmosferin yüksek bir noktasında patlaması Dünya’ya çarpana kadar etkilerinin tespit edilememesine neden oldu. Uzay bilim adamlarının yapmış olduğu bu açıklama da “bir sonraki asteroid çarpışmasının ne zaman olacağını bilmiyoruz, bizi kurtaran tek şey şans” dedi.

Dünyaya Düşen Bomba Niteliğinde Asteroidler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Abdullah16 Nisan 2015

Evren cok genis disirada bizi bekleyen bircok tehlike var.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İstanbul Boğazı’ndan Elektrik Üretimi Uçaklardaki Fırlatma Koltuğu Virusler Kimler Tarafından Neden Yazılır ? Search Engine Optimisation– SEO Yasaklı Engelli sitelere Hızlı Olarak Girmek ( Security KISS ) Web Tasarım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır