Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » İnternet » Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır?
Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır?

Teknoloji ve internetin gelişmesiyle birlikte son dönemde adını daha fazla duymaya başladığımız Dropbox bugün pek çok akıllı telefonda ve taşınabilir cihazlar yer almakta. Bu yazımızda dropbox nedir, dropbox nasıl kullanılır, dropbox’un avantajları nelerdir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

dropbox nasıl kullanılır

Dropbox’u temelde taşımadığınız bir flash bellek olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca bu flash belleğe yüksek boyutlarda veri yükleyebilir ve dilediğiniz her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Kısaca bu şekilde tanımlayabileceğimiz dropbox bugün 2 GB ve üzeri boyutlarda ücretsiz ve boyut arttıkça minimum ücretler ile hizmet sunmaktadır. Benzer yapıda çalışan pek çok alternatifi yanında dropbox en sık kullanılan bulut depolama sistemlerinden birisidir.

İlk olarak Dropbox’un sitesine giriyor ve buradan bilgisayarda yer alan işletim sistemiyle uyumlu uygulamayı indiriyoruz. Daha sonra bir hesap oluşturmak için uygulama üzerinden ya da dropbox’un internet sitesinden kayıt oluyoruz. Üyeliği tamamladığımızda ise 2 GB’lık alana ücretsiz sahip oluyoruz.

Dropbox Nasıl Kullanılır?

İndirdiğimiz ve bilgisayara kurduğumuz uygulamaya kayıt olurken kullandığımız bilgiler ile giriş yapıyoruz. Kısayola saat simgesinin yanından ulaşabileceğiniz gibi yine kısayol üzerinden pek çok işlemi halledebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşımıza kullanabileceğimiz alan ve internet hızı üzerinde ki etkisini ayarlayabileceğimiz seçenekler çıkıyor. Burada internet hızında bir düşüş farkederseniz “pause syncing” seçeneğine tıklayarak senkronizasyonu durdurabilirsiniz.

Open Dropbox Folder üzerinden ise dilerseniz klasör yaratabilir ve verilerinizi depolayabilirsiniz. Ayrıca programı yalnızca bilgisayar değil diğer taşınabilir cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

 

Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Burç Yorumları ve Özellikleri Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır? Hangi Yardımcı Programlar Kullanılmaktadır Uçak Modernizasyonu Nasıl Yapılır ? WordPress ve Drupal Kullanıcıları Dikkat Messenger’ın Snapchat’ten esinlendiği filtreleri nasıl kullanılır? İşte yeni banknotlar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır