Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Download Hızını Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Download Hızını Artırmak İçin Ne Yapmalı?
Download Hızını Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Ülkemizde internet kullanıcıların en önemli sorunlarından birisi Download ve internet hızının yavaş olmasıdır. Ödenen ücretler ve alınan hizmet diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında oldukça geride kaldığımız düşünülürse Download hızını artırmak için bazı ek önlemlere ihtiyaç duyabiliriz.

download hızı

Bu yazımızda internet hızı nasıl artırılır, download hızı nasıl artırılır, internet hızlandırma gibi konulara göz atabilirsiniz.

Download Hızı Neden Azalır? Nasıl Artırılır?

Birkaç farklı yöntem bulunmakla birlikte ilk olarak download hızınızın düşük olması durumunda speedtest üzerinden hız testi yapmalısınız. Hız testi sonuçlarına göre servis sağlayıcı değerinde %50 ve üzeri değerin görülmesi ping’in 100 milisaniyenin altında olması normal değerlerde bağlantı hızınız olduğunu gösterir. Fakat aksi bir durumda aldığınız hizmetin çok daha altında olduğunuzu düşünebilirsiniz.

İlk olarak hızınıza etki eden torrent ve bulut yazılımlar gibi uygulamaların arka planda çalışıp, çalışmadığına dikkat edin. Olumlu bir sonuç elde edemezseniz ağ donanımınızı kontrol etmeniz gerekecektir. Ayrıca sürücü güncellemesi yapmak, modem ve router ayarlarınızı gözden geçirmek bağlantı sorunlarınıza çözüm sunabilir. Modeminizi yeniden başlatmanız ya da yeni kurulum yapmanız bir anlamda download hızınızın normale dönmesini sağlayabilir.

Bir diğer öneri ise download aracı olarak kullandığınız programlar üzerinedir. İDM ve İDA gibi aracı programlar farklı protokoller üzerinden veri çekmekte ve indirme yapmaktadır. İlk olarak programlara ilişkin tüm portların açık olduğundan emin olun. Daha sonra dosya indirdiğiniz sunucunun size tanıdığı indirme hızına göz atın. Bu işlemleri dikkatli bir şekilde uygulamanız durumunda bağlantı sorunlarınız önemli oranda çözülecektir.

Download Hızını Artırmak İçin Ne Yapmalı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’un İnsan Sağlığı Üzerinde Etkisi Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ABD’li bilim insanları görünmezliği gerçek hayata taşıyorlar. Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır? Stetoskop ve Kullanım Alanları Modern çağın mucidi: Tim Berners Lee

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır