Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

DirectX 12 ve USB 3.1 Genel Özellikleri – İnceleme

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » DirectX 12 ve USB 3.1 Genel Özellikleri – İnceleme
DirectX 12 ve USB 3.1 Genel Özellikleri – İnceleme

Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan DirectX 12 ve son birkaç haftadır gündemi meşgul eden USB 3.1 ilginç ve bir o kadar da önemli pek çok yeniliği bir arada sunuyor. Önizleme sürümünün bu yıl içerisinde çıkması beklenen DirectX 12’nin 2015 yılından itibaren yeni bir Windows sürümüyle sunulacağı düşünülüyor.

directx 12 ve usb 3.1

Bu yazımızda DirectX 12 özellikleri, USB 3.1 özellikleri, DirectX 12 ve USB 3.1 çıkış tarihi gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Microsoft tarafından oyun geliştiricileri konferansında yapılan açıklamada DirectX 12 ile ilgili önemli bilgiler verildi. Yalnızca bilgisayarlar için değil mobil cihazlar içinde yeni çözümler sunması beklenen DirectX 12, 2015 yılından itibaren PC ve XBOX üzerinde kullanılabilecek.

DirectX 12’yle birlikte XBOX’un performansının en az iki kat artması beklenirken, Windows Phone işletim sistemli cihazlarda da önemli performans artışı yaşanacak. Yalnızca kullanıcılar ve Microsoft açısından değil aynı zamanda oyun geliştiriciler içinde yeni bir dönemin başlaması beklenirken 2015 yılında DirectX 12 uyumlu yeni oyunların piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Ayrıca Microsoft tarafından verilen bilgilere göre hali hazırda satışta olan bilgisayarların %80’i DirectX 12’yi desteklerken pek çok kişi yeni ekran kartı almaktan kurtulacak.

USB 3.1 ile Yeni Dönem

En az DirectX 12 kadar ses getiren USB 3.1, USB 2.0 ve 3.0’da olduğu gibi bağlantı açısından aynı şekilde hizmet verecek. Fakat USB 3.1’in SuperSpeef+ teknolojisi ile daha hızlı veri aktarımı sunuyor.

DirectX 12 ve USB 3.1 Genel Özellikleri – İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek Teknoloji ve Tasarım Arasındaki İlişki Zararlı Yazılım Keylogger lara Karşı AntiLogger Patent ve Buluş Nedir ? Johannes Kepler (1571-1630) SSK Sigorta Sorgulamaları İçin Tavsiye Sitem

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır