Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dikkat! Zararlı Yazılımların Sayısı

Ana Sayfa » İnternet » Dikkat! Zararlı Yazılımların Sayısı
Dikkat! Zararlı Yazılımların Sayısı

Her internet kullanıcısının en büyük korkulu rüyası olan zararlı yazılımların sayısı her geçen gün artıyor. Online güvenlik şirketleri 2013 yılına oranla 2014 yılında zararlı yazılımların iki katı bir rakama ulaşmasını beklemekte.

Bu yazımızda zararlı yazılımlar, 2014 yılında ortaya çıkan zararlı yazılımlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sahte Facebook Hesabı

İşte 2013 yılı bilançosu

2013 yılı rakamlarına göre yaklaşık 145 bin zararlı yazılımın mobil kullanıcıları tehdit ettiği belirtilirken 2012 yılına oranla bu rakamın yaklaşık 3 katı bir büyüklüğe ulaştığı görüldü. Bir diğer veriye göre ise 2014 yılında zararlı yazılımların sayısının 200 bin bandına ulaşacağı ve tehdidin giderek artacağı söyleniyor.

Yine verilere göre geçtiğimiz yıl en çok Android tabanlı işletim sistemine sahip kullanıcılar saldırı altında kalırken iki yıllık periyod içerisinde 10 milyona ulaşan zararlı yazılımın Android kullanıcılarını etkilediği görülüyor.

Kaspersky Lab verilerine göre en çok saldırıya uğrayan ülkeler ise şöyle sıralanıyor.

Rusya %40, Hindistan %8, Vietnam %4, Ukrayna  %4 ve Birleşik Krallık %3.

Saldırı türlerinde ise kullanıcıların çoğunlukla mobil hesapları yerine banka hesapları hedefte yer alırken saldırıların tespitinde karmaşık yapının kullanılması nedeniyle çoğu kez başarısız olunuyor. Özellikle mobil güvenlik yazılımları daha fazla karmaşık kod dizini ile karşılaştığı için uzun süren tespit nedeniyle istenilen verime ulaşamıyor. 

Mobil güvenlik şirketleri ise kullanıcılara yazılımları ve işletim sistemlerini sürekli güncel tutmalarını, onaylı yazılımlar dışında diğer programları kullanmamalarını ve mobil cihazları üzerinde herhangi bir şifre barındırmamalarını tavsiye ediyor.

Dikkat! Zararlı Yazılımların Sayısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Atatürk’ün Bilim Anlayışı ve Eğitime Verdiği Önem Samsung’a Yeni Tablet, Galaxy Tab 3 Lite 7.0 ile Karşınızda Seo’da Başarının Üç Önemli Anahtarı Steam Nedir? Steam’den Oyun Nasıl Alınır? Sigara dumanında bulunan gazlar ve İnsan sağlığına etkileri Doğalgaz Faturası Hesapla

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır