Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Daha Hızlı İnternet İçin İpuçları

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Daha Hızlı İnternet İçin İpuçları
Daha Hızlı İnternet İçin İpuçları

Günümüzde kullanıcıların önemli bir kısmı sahip oldukları internet paketlerinin yetersiz oluşundan ya da aşırı yavaş olmasından şikayet etmektedir. Bu sorunda kullandığımız paketten, altyapıya ve hatta bilgisayarlara kadar pek çok faktör etkili olurken daha hızlı internet deneyimi için bazı ipuçları bulunmaktadır.

Bu yazımızda daha hızlı internet için ipuçları, internet nasıl hızlandırılır, hızlı internet için ne yapmalı gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

daha hızlı internet için

Zaman, zaman hepimiz internetin yavaş olmasından şikayet ederiz. Kullandığımız modem, altyapı, internet paketleri ya da bilgisayar kaynaklı sorunlar nedeniyle ortaya çıkan bu durum, özellikle internet tabanlı projelerde çalışanları daha fazla etkilemektedir. Aşağıda internet hızını artırmaya yönelik bazı ipuçları bulabilirsiniz.

Daha Hızlı İnternet İçin İpuçları

İnternet kullanımı için bağlı olduğunuz servis sağlayıcı ve sunduğu altyapı hizmeti oldukça önemlidir. Hali hazırda kullanmış olduğunuz paket size yetersiz geliyorsa ve altyapınız uygun ise bir üst pakete geçerek ya da sınırlandırmaları kaldırarak, internet bağlantı hızınızı artırabilirsiniz. Tabi ki eski paketinize oranla ücretler arasında önemli farklılıklar oluşabilir.

Yine kullandığınız modem ve modemin konumu da bağlantı hızı üzerinde etkilidir. Kablosuz modemlerde evlerinizde bulunan kalın beton ve kolonlar nedeniyle sinyal daha zayıf alınabilir. Ayrıca günümüzde kullanılan teknoloji ile pek çok yeni modem türünün olduğunu bilmelisiniz.

Diğer elektronik cihazların yanına modeminizi yerleştirmeniz sinyal karışıklığına neden olacağı için mümkün olduğunca bilgisayarınız ya da internet bağlantısı yaptığınız aygıt ile aynı odada kullanmaya özen gösterin.

Daha Hızlı İnternet İçin İpuçları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır? Amatörler için 2 günde nasıl web sitesi yapılır? Adsl Kota’nın Aşmasının nedenleri ve Çözümleri Suni Yağmur Oluşumunda Kimyasal Tepkimeler Akıllı Araçlarda Otomatik Sürüş Sistemi Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android)

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır