Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Config dosyalarını şifrelemek ve Htaccess güvenliği

Ana Sayfa » Webmaster » Config dosyalarını şifrelemek ve Htaccess güvenliği
Config dosyalarını şifrelemek ve Htaccess güvenliği

1. Htaccess güvenliği , web sitenize  dosya ( rar,exe, resim yükleme, avatar yükleme vb. ) yüklenebiliyorsa Bu Söyleyeceklerimi Yüzde yüz yapmanız gerekir ,Örneğin : Avatar diye php kodu yükleyeyip fso çalıştırabilirler sitenizde bunu engellemek için yükleme yapılan klasöre birtane .htaccess dosyası oluşturup içine şu  kodları yazmalıyız.

Kod:

deny from alldeny from alldeny from all

2. Config dosyalarını şifrelemek, web sitenizin  ayar ( Config ) dosyalarını şifrelerseniz kötü amaçlı kişiler tarafından  ftpden yada fso ile sitenize girse bile config dosyalarınızı şifreleyerek veritabanı bilgilerine ulaşmalarını engelleyebilirsiniz Eğer bunu başarabilirsek Veritabanı Güvenliği sağlanmış olur.
Config Dosyaları nasıl şifrelenir ?

Config dosyalarınızı şifrelemek için SourceCop programını kullanın Programın Kendi sitesinden indirebilirsiniz. Programı açıp orda php yi seçin sonra C sürücünüzde bir klasör oluşturun içine config.php veya sitenizin ayar dosyasının adı neyse onu koyun sonra sourcecop programında Select Source Folder tuşuna basıp c sürücüsünde oluşturduğunuz klasörü seçin ve Encrypt tuşuna basın bukadar sonra oluşturduğunuz klasörün içindeki ayar dosyası ile birlikte scopbin klasörünü sitenizde uygun yere yükleyin bundan sonra sitenizi komple çekseler bile veritabanına ulaşamazlar.

SourceCop Web Sitesi : www.sourcecop.com

Config dosyalarını şifrelemek ve Htaccess güvenliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

En İyi 5 Video Oynatıcısı Toz torbasız süpürgenin mucidi James Dyson ile tanışın Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı Bir Web Sitesinin Gelir Kaynakları ArmA  Strateji Oyunu ile Askeri  Taktik Geliştirme USB Bellek Şifreleme Programları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır