Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çocukların gerçeğe dönen muhteşem icat fikirleri

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Çocukların gerçeğe dönen muhteşem icat fikirleri
Çocukların gerçeğe dönen muhteşem icat fikirleri

İngiliz tasarımcı ve mucit Dominic Wilcox, Birleşik Krallık’taki Sunderland ve Güney Tyneside şehirlerinde yaşayan 450 çocuktan yeni buluş fikirleri üzerine kafa yormalarını istemiş. Kendisine gönderilen 600’den fazla icattan en mantıklı ve dikkate değer 60 fikri kenara ayıran Wilcox, daha sonra çeşitli fabrikalardan bu fikirleri hayata geçirmesini istemiş. Çocukların hayallerini süsleyen bu icatlar 4 hafta gibi kısa bir süre içinde gerçek hayata uyarlanmış. Bunun sonucunda da aşağıda görebileceğiniz ilginç icatlar ortaya çıkmış.

Her biri birbirinden değerli, çocukların o masum dünyasından süzülen fikirlerin gerçeğe uyarlanmış hallerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tekerli sandalye kullanan engellileri düşünen Colin ismindeki bir çocuk “Telefon arkadaşı” ismini verdiği bu icadı düşünmüş. Buna göre ankesörlü telefonun üzerinde bulunan sensörler yakına gelen tekerlekli sandalyeyi fark ediyor ve telefon ileriye doğru uzanıyor. Böylece engelliler ankesörlü telefonları daha rahat kullanabiliyor.

Diş fırçasıyla diş macununu birleştirme fikri pek de yeni sayılmaz. Ancak 12 yaşındaki Henry isimli çocuğun şırıngayı andıran bu diş fırçası modeli çok dikkat çekici. Diş macunu bittiği zaman alttaki şırıngayı ittiriyorsunuz ve fırçanın telleri arasından yeni macun çıkıyor. Sizce de harika değil mi?

Sıcak bir spagetti makarnayı yerken ağzınızın yanması pek de hoş değildir. Bu diğer tüm yemekler için de geçerli. Peki ya yemeği soğutmanızı sağlayacak fanlara sahip bir çatal kullanıyor olsaydınız? 6 yaşındaki Ameliya’nın icadı işte tam da buna yarıyor.

Çocukların gerçeğe dönen muhteşem icat fikirleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bilgisayarın Yaşını Öğrenme Facebook Şablon Rengi Nasıl Değiştirilir Yılbaşı Hediyeleri Nasıl Seçilmelidir? Teknoloji İle Yaşamanın Kolaylıkları 2019 En İyi Mobil Güvenlik Uygulamaları Mac Bilgisayarı Windows İşletim Sistemi ile Kullanmak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır