Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri
Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri

Her geçen gün kullanımı artan tablet ve telefonlar kullanım şekline ya da dış etkilere bağlı olarak darbe alabiliyor ya da çizilebiliyor. Hem görünüm hem de kullanım açısından kötü bir etkiye neden olan bu çizikler çeşitli yöntemler kullanılarak onarılabilmekte.

çizilen tablet ekranını onarma

Bu yazımızda çizilen tablet ekranı onarma, çizilen telefon ekranı onarma, çizilen ekranlar nasıl onarılır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır?

Zaman, zaman kullanıma ve dış etkilere bağlı olarak cihazlarınızın çizildiğini görebilirsiniz. Bu elinizle olabileceği gibi cebinizde ya da çantanızda bulunan herhangi bir araç yüzündende olabilir. Bugün telefon ve tabletlerde kullanılan Gorilla Glass ve Safir gibi teknolojilere rağmen ekranları bu teknolojiye uygun olmayan pek çok cihaz bulunmakta.

Çizilen ekranların onarılmasında sık kullanılan yöntemlerden birisi karbonat ve pudradır. Her ne kadar toz gibi görünse de ekranın çizilmesine neden olmayan bu iki ürün ekran çiziklerinin onarılmasında en çok kullanılan yöntem arasında yer alır. Bu iki ürünün kullanımında ise benzer yöntemler uygulanmaktadır.

Karbonat örneğini ele aldığımızda bir kap içerisinde iki kaşık kadar karbonatı dökün. Daha sonra üzerine bir yemek kaşığı kadar su döktükten sonra iyice karıştırın. Karışım krem kıvamına ulaştıktan sonra ekranda çizik olan yere bir pamuk yardımıyla yavaşça sürün ve 10 dakika kadar bekledikten sonra peçete yardımıyla bastırmadan temizleyin. Bu yöntem ile ekran çiziklerinin kısa sürede ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Robotlarda Görme ve Dokunma Duyularını Birleştiren Teknoloji Ucakbiletial.org Kırklareli uçak bileti almak için ABD’li bilim insanları görünmezliği gerçek hayata taşıyorlar. Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor Firefox Ta Yer imlerini komple kaydetmek Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilenler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır