Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çiftçi Robotlar ve Çevre Dostu Çözümler

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Çiftçi Robotlar ve Çevre Dostu Çözümler
Çiftçi Robotlar ve Çevre Dostu Çözümler

Tarım alanlarının hızla azalması, üretime duyulan ihtiyacın artması, nitelikli üretimin yapılamaması ve üretilen ürünlerin %100 oranında kullanılamaması, çevre dostu çözümlere ve çiftçi robotlara olan ihtiyacı açığa çıkardı.

çevre dostu teknoloji

Bu yazımızda çiftçi robotlar nedir, tarım alanlarında teknoloji kullanımı, tarımda çevre dostu çözümler gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Son yıllarda tarımsal üretimde pek çok gelişme yaşandı. Gerek üretimi artırmak için geni değiştirilen ürünler, gerekse de daha sağlıklı ve verimli üretim teknikleri, artan gıda ihtiyacına yönelik önemli çözümler oluşturuyor. Fakat bu çözümlerin hiç biri üretilen ürünün %100 kullanılmasını ve daha yüksek verim elde edilmesini sağlamıyor.

Çoğunlukla insansız hava araçları üzerine kullanılan teknoloji, tarım alanlarında üretimi artırmak içinde kullanılmaya başlandı. Kameralar ile donatılmış bir insansız hava aracı ile tarımsal üretim yapılan alanlarda daha yüksek verim elde edilirken daha az kayıp yaşanıyor. Tarımda verimliliği artırmak için ihtiyaç duyduğumuz bilgi, teknoloji ve yönetim konularını bir arada toplayan mühendisler, önemli teknolojik müdahalelerde bulunuyor.

Kullanılan İHA, ürün gelişiminden elde edilecek verime kadar pek çok şeyi izleme imkanı tanıyor. Ayrıca toplanan veriler bir ortamda derlenerek gelecek dönemlere de rehber niteliği taşıyor. GPS kullanarak yön tayini yapan araçlar kameralar araçlığıyla hedeflenen alanı tarıyor ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunuyor. Büyük oranda askeri amaçlar için üretilen bu araçlar, yakın bir gelecekte başta tarım alanları olmak üzere pek çok üretim sahasında kullanılacak gibi görünüyor.

Çiftçi Robotlar ve Çevre Dostu Çözümler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlk yerli Türk Uçağı “Hürkuş” ve Özellikleri Steam Oyunu Kütüphaneden Kalıcı Silmek WordPress Resim Ekleme Sorunu Turkcell 532 Li hat Ve Prestiji Türkiye’de Uydu Fabrikası Açılıyor. İlk Proje Turksat 5A Aynanın İcadı Ayna Nasıl icat Edildi ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır