Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Chrome Yalnızca Bir Tarayıcı Olmayabilir

Ana Sayfa » İnternet » Chrome Yalnızca Bir Tarayıcı Olmayabilir
Chrome Yalnızca Bir Tarayıcı Olmayabilir

Google tarafından kullanıcılara sunulan Chrome, son dönemin en popüler internet tarayıcısı olarak öne çıkıyor. Çoğu kullanıcı için bir internet tarayıcısından daha fazlası olmayan Chrome gizlide kalmış pek çok önemli özelliğe sahiptir.

Bu yazımızda Chrome özellikleri, Google Chrome ipuçları, Google Chrome gizli özellikleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Chrome Yalnızca Bir Tarayıcı Olmayabilir

Chrome genellikle bir tarayıcı olarak görülen ve yalnızca internet üzerinde belirtilen adreslere ulaşmayı sağlayan araç olarak tanımlanıyor. Fakat Google’ın önemli silahlarından olan Chrome bir tarayıcı üzerinde çok daha fazla özelliği barındırıyor.

Google Chrome Gizli Kalmış Özellikleri

Google Chrome arama kutusu üzerinde matematiksel hesaplamaları ve birim çevirmeleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik bu işlem için enter’a basmanıza gerek yok. Hesaplamak istediğiniz işlemi girin ve sonuçları sizde görün.

Yine tarayıcı üzerinde not almak istediğiniz ya da kaydetmek istediğiniz bilgileri “data:text/html” yazarak kaydedebilirsiniz. Üstelik yer imlerine ekleme ve kaydetme seçenekleri tek işlem altında yapılabiliyor.

Windows kullanıcıları için Google Chrome üzerinde tarayıcıya C:/ yazılması ya da MAC kullanıcıları için file://localhost yazılması durumunda bilgisayarınızda bulunan klasörlere tarayıcı üzerinde çok hızlı ve kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Uzun bir süredir aktif olarak bir diğer özellik ise Google Chrome üzerinde doğrudan internet sitelerinde arama yapılabileceğidir. Bir internet sitesinin adresini girdikten sonra tab tuşuna basmanız ve aramak istediğiniz kelimeyi girmeniz ile yalnızca o sitede belirttiğiniz kelimede bulunan içerikler sunulacaktır.

Chrome Yalnızca Bir Tarayıcı Olmayabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İstanbul Boğazı’ndan Elektrik Üretimi Uçaklardaki Fırlatma Koltuğu Virusler Kimler Tarafından Neden Yazılır ? Search Engine Optimisation– SEO Yasaklı Engelli sitelere Hızlı Olarak Girmek ( Security KISS ) Web Tasarım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır