Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı

Ana Sayfa » İnternet » Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı
Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı

Günümüzde en çok kullanılan web tarayıcılarından birisi olan Google Chrome, uzun bir süredir kötü niyetli eklentilerin etkisi altındaydı. Kullanıcının rızasıyla ya da rızası olmadan tarayıcıya ve sonrasında bilgisayara yerleşen bu zararlı yazılımlar, herhangi bir onay almadan kullanıcı bilgilerini kullanmaya başlıyor.

zararlı eklentiler

Bu yazımızda chrome eklenti açığı, chrome kullanıcıları dikkat, chrome güncelleme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısı kullanan kullanıcılar bir süredir zararlı eklentilerin istemsiz yüklenmesi ile mücadele ediyor. Ziyaret edilen herhangi bir sitede ya da yüklenen herhangi bir program sonrasında tarayıcı ayarları ile oynayan ya da doğrudan kullanıcı bilgilerini ele geçirmeye çalışan bu zararlı eklentiler yeni güncellemeler ile ortadan kalkacak.

Chrome Eklenti Sorununa Çözüm

İnternette gezintiniz sırasında istemsiz bir şekilde yüklenen, tarayıcının ana sayfasından pek çok ayarına kadar değişiklik yapan zararlı eklentiler kullanıcıların istenmeyen reklamlar ile karşılaşmasına neden oluyor. Google, son yaptığı değişiklikler ile tarayıcı içerisine bu tarz istemsiz değişimlere neden olan sorunları engelleyici bir mekanizma yerleştirmiş durumda. Yakın bir gelecekte Chrome ayarları ile oynamaya çalışan eklenti ve indirmeler Chrome tarafından otomatik engellenecek.

Yeni güncelleme bir anlamda filtre görevi görürken bu filtrenin Chrome Web Store üzerinde etkili olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Fakat Güvenli Gezinti işlevi ile Chrome Web Store da dahil olmak üzere geniş çapta zararlı eklentiler engellenecek gibi görünmekte.

Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Beyine Zarar veren Yiyecekler VBulletin Tema Kurulumu Videolu Bond, Sony ile İstihbarat Topluyor! Ani Zayıflama Diyeti UnoTelly ile Sınırları Zorlayın ! Disk Bölümleme Nasıl Yapılır? Verileri Parçalayın

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır