Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CES 2020’de Ön Plana Çıkan Teknolojik Gelişmeler

Ana Sayfa » Makalelerimiz » CES 2020’de Ön Plana Çıkan Teknolojik Gelişmeler
CES 2020’de Ön Plana Çıkan Teknolojik Gelişmeler

Günümüzde teknoloji büyük bir hızla ilerlemektedir. Son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişmeler ile çok kısa sürede bilim kurgu filmlerini hayatımızda yaşayacağız gibi görünüyor. 2020’de karşımıza çıkacak teknolojilerinin ilgilileri tarafından merakla beklenmektedir.

  1. Yapay Zeka

Yapay zeka akıllı teknolojiler oluşturmayı planlayan bir sitemdir. Google arama algoritmaları, otonom silahlar, IBM yapay zeka programları gibi pek çok alanda yapay zeka karşımıza çıkabilir. Yapay zeka da insanların gelmek istediği nokta is insan müdahalesi olmadan sorunları çözebilen yapay zekalar üretebilmektir. 2020’de özel davranışlar ve özel görevler içeren yapay zekalar karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

  • 5G Veri Ağı

5G yeni nesil kablosuz internet hizmeti sunmaktadır. 5G ile artık internetten veri indirmek ve internette gezinmek oldukça hızlı bir hal alacak. 5G yaklaşık 10 kat hızlı internet hizmeti sunmayı vaat etmektedir. Bu veri ağı CES de oldukça ilgi görmeyi başarmıştır.

  • Wifi 6

5G ile birlikte wifi 6’nın da geliştirilmesi planlanmaktadır. Bu sayede veri indirme hızında 3 kat artış olacağı düşünülmektedir.

  • Blockchain

Blockchain yazılım dünyasının yeni gözdesi olmayı başarmış durumdadır. Bu teknoloji ile varlıklar iş ağında kolayca takip edilebilecek konuma gelecek. Blockchain daha çok bitcoin ile adını duyurdu ve 2019 yılında bu şekilde kullanıldı. Bazı ülkeler bu yazılımı elektronik oylama sistemi için kullanmaktadır.

  • Sanal Asistan

Sanal asistan ile Siri ve Google asistan sistemleri ile hayatımıza girdi. Fakat bu sanal asistanlar pek çok yönden yetersiz kalabilmektedir. 2020’de konuşabilen yapay zekalar hayatımıza girecek gibi görünüyor. Microsoft bu konuda çalışmalarını hala devam ettirmektedir.

  • Genişletilmiş Gerçeklik

Sanal gerçeklik denilen olay bilgisayarlar tarafından yaratılmış dünyalara girmeyi sağlamaktadır. Artırılmış gerçeklik de ise mobil cihazların ekranları sayesinde dijital nesneleri görebiliyoruz. Bu ikisi beraber kullanılmaktadır. Genişletilmiş gerçeklik denen olgu ise bu ikisinin yanı sıra karma gerçekliği de kapsamaktadır ve çalışmaları devam etmektedir. 2019 yılında sadece eğlence dünyasında kullanılan bu teknoloji 2020 yılında daha çok karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

CES 2020’de Ön Plana Çıkan Teknolojik Gelişmeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Sorunları için İletişim Adresleri Amd İkiye Bölünüyor.. Hangi DNS Kullanılmalı,Tercih Edilmeli 20. Yüzyılda Gelişen Bilim ve Teknoloji Merkezi Sinir Sistemi Windows Xp’nin Kaldırılma Süresi Uzatıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır